В Україні продовжують збирати кошти на підтримку бранців Кремля

Дата: 04 Січня 2021
A+ A- Підписатися

Об’єднання родичів політв’язнів Кремля продовжує збір коштів на підтримку незаконно утримуваних Росією громадян України. Залишилося зібрати ще 73 тисячі гривень. 

Підтримати бранців Кремля можна через “Спільнокошт“. 

“Наших рідних ув’язнили через те, що вони не побоялися висловлювати власну позицію, не відмовилися від своїх переконань, не зрадили свою державу, не відреклися від своєї релігії. Російське “правосуддя” неодноразово карало й тих, хто просто опинявся не в тому місці, не в той час. Вони змушені терпіти тортури та приниження гідності, перебувати в штрафних ізоляторах, мерзнути в холодних камерах і страждати через відсутність адекватної медичної допомоги”, – мовиться в повідомленні організаторів кампанії зі збору коштів. 

Протягом 2020 року Об’єднання родичів політв’язнів Кремля надіслало понад 135 передач з ліками та харчовими продуктами для більш ніж 70 українських політв’язнів. Це стало можливим завдяки благодійним внескам, які волонтери спрямували на рахунок об’єднання, а також співпраці з Центром громадянських свобод, завдяки якому отримано транш на закупівлю медикаментів.

Організатори кампанії звертають увагу, що адміністрації російських колоній та СІЗО в тимчасово окупованому Криму дозволяють не всім політв’язням отримувати повноцінні передачі з необхідними медикаментами, предметами побуту та харчовими продуктами. Єдиний спосіб допомогти в такій ситуації – переказати кошти на їхній рахунок у в’язниці.

“Сьогодні потреба в підтримці та допомозі українським політв’язням відчувається особливо гостро. У низці російських колоній вирує коронавірус, у багатьох політв’язнів загострюються небезпечні хронічні хвороби, при цьому ніякого адекватного лікування їм не надається. У цих реаліях допомога з боку громадян, доброчинців, волонтерів – це можливість для незаконно ув’язнених українських громадян пережити російську неволю”, – зауважують правозахисники.

Зібрані кошти витратять на купівлю медикаментів для політв’язнів, які страждають від загострення небезпечних хронічних хвороб або чиє здоров’я підірване через COVID-19, на засоби індивідуального захисту та необхідні для забезпечення нормального раціону продукти.

Згідно з даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 103 людей. 76 із цього списку – кримські татари. 48 політв’язнів уже дістали вироки в кримінальних справах.

Правозахисники нарікають, що в парламенті досі не зареєстрували законопроєкту “Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України”, над яким працювали профільні державні органи, правозахисники та експерти з міжнародного гуманітарного права.

Документ визначає критерії належності до “людей, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України”. Також регулює питання надання щорічної або одноразової допомоги, працевлаштування після звільнення, надання в тимчасове користування житла та отримання безкоштовної освіти. 

Одразу після перемоги на президентських виборах Володимир Зеленський зустрівся з правозахисниками й заявив, що готовий підтримати законопроєкт. Утім, він так і не вніс його як невідкладний. Проєкт закону досі перебуває в Офісі президента.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter