В Україні офіційно з’явилися професії копірайтера, автора промов і відеографа

Дата: 22 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

В Україні офіційно з’явилися професії копірайтера, автора промов і відеографа, усього ж до Класифікатора професій внесли 50 посад, які стосуються медицини, судової системи, прокуратури, медіа та інших сфер діяльності, а також вилучили 42 застарілі назви.

Про це повідомили на сайті Міністерства економіки України.

Джерело: pikist.com

“Професії та посади повинні відповідати вимогам часу та потребам ринку праці, тому ми осучаснюємо перелік професій в класифікаторі. Крім того, нові професії, зокрема ті, що стосуються розмінування, медичної сфери тощо, відкривають нові можливості для громадян та сприяють формуванню нових напрямів діяльності, які виникли у зв’язку з війною та необхідністю подолання її наслідків”, – сказала заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Серед вилучених назв – “Інструктор з організації роботи народних дружин”, “Викладач із соціальної педагогіки”, “Прокурор-криміналіст” та інші.

Також Мінекономіки змінило 34 професійні назви робіт. Зокрема, за пропозицією Міністерства охорони здоров’я осучаснені вісім назв посад у сфері охорони здоров’я, та внесено нові назви професій: “Нутриціолог”, “Професіонал з медичної статистики”.

За ініціативою Національної поліції, у класифікатор додали нову класифікаційну групу “Слідчі (поліція)”. До неї віднесли 6 назв слідчих: “Слідчий (поліція)”, “Старший слідчий в особливо важливих справах”, “Слідчий-криміналіст (поліція)” та інші.

52 професії приведені у відповідність до законодавства у сфері правосуддя, судоустрою та прокуратури – за пропозицією Офісу Генерального прокурора, Верховного Суду, Вищої ради правосуддя та Асоціації правників України. Зокрема, назву посади “Юрисконсульт” змінено на “Юрисконсульт (радник юридичний)”.

Ще 18 професій приведено у відповідність до законодавства у сфері медіа – за пропозицією Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Зокрема, внесені нові назви “Автор текстів (копірайтер)”, “Автор промов” та “Відеограф”.

Станом на сьогодні, у класифікатор професій включено 9 180 професій, посад, занять, які систематизовані у професійні групи залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації, за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять (International Standard Classification of Occupations).

Раніше ZMINA повідомляла про те, що український парламент легалізував домашніх працівників.

В Україні загальна кількість працівників, які надають побутові та персональні послуги в сім’ях, становить близько 162 тисячі осіб, але роботодавці досі не реєструють та не сплачують за них внески.

Нагадаємо, що згідно з даними ООН, жінки виконують найбільшу кількість неоплачуваної роботи у світі. Як результат, у них залишається менше часу на оплачувану працю, або ж вони змушені поєднувати їх.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter