В Україні близько 58 тисяч дітей отримали статус постраждалих унаслідок воєнних дій

Дата: 24 Лютого 2021
A+ A- Підписатися

Станом на 30 січня 2021 року у 25 регіонах України обласні держадміністрації та Київська міська державна адміністрація надали 57 771 дитині статус постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Про це виданню ZMINA у відповідь на інформаційний запит повідомив заступник міністра соціальної політики України Борис Лебедцов.

Із цієї кількості 93 дитини отримали поранення, контузію та каліцтво, 57 677 дітей зазнали психологічного насильства, а одна потерпіла від фізичного насильства.

Раніше низка правозахисних організацій дійшла висновку, що найнезахищенішими в російсько-українській війні лишаються діти. В Україні досі немає закону про соцзахист дітей, які отримали статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, і розроблення комплексної державної цільової програми їхньої реабілітації. 

Крім того, в держави немає єдиної системи обліку поранених та загиблих під час війни цивільних осіб. У місцевої влади – різна методологія ведення такого обліку, або ж він не ведеться взагалі. Інформація з різних джерел щодо кількості загиблих або поранених суттєво відрізняється.

Експерти зазначають, що достовірний та уніфікований офіційний облік постраждалих цивільних – необхідна умова формування адекватної та ефективної державної політики щодо цієї категорії громадян, і наполягають на створенні відповідного державного реєстру. 

Раніше ZMINA розповідала, що дає офіційний статус постраждалого внаслідок воєнних дій.

Нагадаємо, у лютому діти внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованого Криму та ОРДЛО отримали право першочергового зарахування до дитячих садків.

Станом на січень 2021 року в Україні – понад 1,4 мільйона ВПО. Як повідомило Мінсоцполітики виданню ZMINA, Із цієї кількості ВПО обліковано 196 130 дітей. 186 739 неповнолітніх перемістились із Донецької та Луганської областей, а 9 391 – з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: