В Угорщині жінок, які вирішили зробити аборт, зобов’яжуть слухати серцебиття плоду

Дата: 15 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Указ передбачає, що постачальники медичних послуг повинні надавати вагітним жінкам “чітко ідентифіковані показники життєво важливих функцій плода” перед тим, як приступити до будь-якої процедури аборту. 

Про це повідомляє ВВС News.

Фото: Бабель

Нове правило набрало чинності 15 вересня.

Міністерство внутрішніх справ заявило, що “майже дві третини угорців пов’язують початок життя дитини з першим серцебиттям”, і що сучасне обладнання може виявляти серцебиття на ранніх термінах вагітності, а це може надати “більш повну інформацію для вагітних”.

Закони про аборти в Угорщині є відносно ліберальними й майже не змінилися з моменту легалізації цієї процедури під час соціалістичного періоду в 1953 році.

Націоналістичний уряд Угорщини на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном позиціонує себе поборником традиційних сімейних цінностей і пропонує значні податкові пільги та субсидії для багатодітних сімей, намагаючись підвищити рівень народжуваності в країні.

Уряд також закріпив у конституції Угорщини 2011 року, що “життя плоду буде захищено від зачаття”, але досі не намагався істотно посилити законодавство про аборти.

Депутатка від праворадикальної партії “Наша Батьківщина” Дора Дуро заявила, що уряд прийняв пропозицію її партії вимагати від вагітних жінок слухати серцебиття плоду перед перериванням вагітності. За її словами, це перший крок у напрямку зміни законодавства про аборти, ухваленого у 1950-х роках.

Нагадаємо, що парламент Сан-Марино проголосував за легалізацію абортів у країні. Рішення ухвалили після референдуму у вересні 2021 року, на якому жителі малої держави більшістю голосів проголосували за легалізацію абортів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter