В ОРДЛО росіяни скасували медогляд для “призовників”, єдина можливість уникнути “мобілізації” – заплатити хабар

Дата: 30 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Російські окупанти майже повністю вичерпали ресурс для примусової мобілізації в ОРДЛО. Тому з 20 квітня на тимчасово окупованих територіях вирішили скасувати медогляд для “призовників”, аргументуючи такий крок відсутністю кваліфікованого персоналу. Єдиний варіант для “призовників” уникнути так званої “мобілізації” – заплатити хабар.

Про це повідомляють у Головному управлінні розвідки.

Ті, хто має виражені проблеми зі здоров’ям, такі як каліцтво, інвалідність, важкі гострі захворювання, або встиг отримати на руки необхідні документи, все одно підпадають під мобілізацію, проте їх розподіляють у підрозділи матеріально-технічного забезпечення.

“З метою виконання встановлених планів з постачання “живої сили”, з 20 квітня там призупинено проведення медичних оглядів мобілізованого особового складу. Офіційне пояснення: “у зв’язку з браком спеціалістів”. Наразі потенційні “призовники” не мають змоги отримати документи, що підтверджують будь-які проблеми зі здоров’ям”, – йдеться у повідомленні ГУР.

Окрім того, російська військова поліція проводить систематичні рейди на вулицях та за місцем ймовірного проживання “призовників”, щоб виявити ще не мобілізованих чоловіків призовного віку.

Щоб уникнути примусової мобілізації, існує альтернатива виплата хабаря за встановленими розцінками, які залежать від віку, спеціальності та стану здоров’я.

“Зокрема, в окупованій Горлівці розмір хабаря з метою ухилення від служби становить від 5 тис. рос. руб, якщо сплатити безпосередньо на місці затримання. При доправленні в районні відділи “МВС” – від 75 тис. рос. руб.”, – інформують у ГУР.

Раніше ZMINA повідомляла, що на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей Росія мобілізує людей, які зазвичай не підлягають призову, зокрема співробітників “стратегічних підприємств”, яким до цього часу гарантували “бронь”, а також тих, хто має інвалідність з дитинства.

Нагадаємо, що примусова мобілізація на захоплених РФ територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції. Стаття суворо забороняє окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, тобто тих, хто опиняється під владою сторони конфлікту або окупаційної держави, громадянами яких вони не є, служити в її збройних чи допоміжних силах.

Читайте також: “Я в Крыму или на оккупированных территориях Донбасса, и меня призывают на войну: что делать?”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter