В окупованих Херсоні та Криму погрожують підприємцям та змушують їх працювати на Росію

Дата: 22 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Російські військові викрадають підприємців у тимчасово окупованому Херсоні та погрозами смертю змушують їх працювати на країну-агресора. В Криму представники окупаційних структур тиснуть на місцевих підприємців, щоб вони налагоджували торгівлю з Херсоном. 

Про це повідомляє КримSOS. 

За словами голови правління організації Дениса Савченка, озброєні російські солдати забирають вантажівки та мікроавтобуси у населення та підприємців. Також окупанти приходять до керівників та власників місцевих логістичних компаній, у яких ще залишився відповідний автопарк, та змушують виконувати їхні накази. Крім того, людей шантажують та погрожують вбивством й катуваннями їхніх рідних. 

Наявний транспорт та персонал, повідомив Савченко, примусово використовують для обслуговування рейсів до тимчасово окупованого Криму та Росії. 

“Ймовірно, саме таким чином здійснюється вивіз локальних товарів і вкраденого, а також ввіз до Херсонщини російських товарів, що значно дорожчі та гіршої якості, у порівнянні з місцевими. В Криму представники окупаційних структур приходять до місцевих підприємців та тиснуть, щоб вони налагоджували торгівлю з Херсоном. Якщо підприємці відмовляються, то їх залякують фізичною розправою та проблемами з бізнесом”, – заявив Савченко. 

Як відомо, Херсон від 2 березня перебуває під контролем військ Росії. Як раніше повідомляли правозахисники, у перші дні окупації російські військові розграбували велику кількість продовольчих мереж і аптек. Українські товари вивезли на територію окупованого Криму та до країни-агресора. Тепер жителі окупованої частини Херсонщини змушені купувати російські товари, які завозять з Криму. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter