В Одесі з гуртожитку при дитячому центрі виселили пенсіонерів та людей з інвалідністю: мешканці вважають це протизаконним

Дата: 16 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

З гуртожитку Українського дитячого центру “Молода гвардія”, що в Одесі, примусово виселили пʼятьох мешканців, які проживали там близько 45 років. Серед них – пенсіонери та люди з інвалідністю. 

Про це ZMINA розповіла одна з потерпілих Ірина Бурлаченко

Працівники “Молодої гвардії”, які вивозять речі жителів гуртожитку. Фото: Ірина Бурлаченко

Так, у гуртожитку “Молодої гвардії”, що розташований на вулиці Миколаївська дорога, 172, близько 45 років проживали Наталя та Юрій Філіпенки, Ірина Бурлаченко, а також Ганна та Іван Бербери. З моменту їхнього заселення та реєстрації за цією адресою цей будинок був їхнім єдиним постійним місцем проживання. 

Наталя Філіпенко понад 40 років працювала в “Молодій гвардії” вчителькою, Ганна Бербер – кухарем, а Іван Бербер – водієм. 

“Протягом 45 років ми робили ремонти, встановили вхідні металеві двері, замки, металопластикові вікна із сітками, замінили каналізаційні труби, встановили лічильник води, сплачували всі комунальні послуги, за цією адресою ми отримували пошту, були на медичному обліку, на цю адресу нам надходили запрошення для взяття участі в голосуванні на виборах. Раніше здійснювався ремонт покрівлі будинку, під час якого мешканці залишалися проживати у своїх квартирах”, – розповіла Ірина.

За словами жінки, щоб потрапити до своїх квартир у гуртожитку, мешканці мали пройти через пропускний пункт на території дитячого центру. У червні 2022 року охоронці почали перешкоджати проходженню мешканців гуртожитку: мовляв, заклад тимчасово не працює через введення в Україні воєнного стану. 

Крім того, коменданта гуртожитку зобовʼязали попередити мешканців щодо необхідності звільнення кімнат для проведення ремонту покрівлі будівлі. Керівництво закладу також заявило, що в разі невивезення мешканцями особистих речей не відповідатиме за їхню цілісність та збереження. 

З 11 липня 2022 року мешканців гуртожитку припинили пускати на територію дитячого центру через нібито появу пропускної системи. 

“Хоча фактично призупинення роботи “Молодої гвардії” через введення в Україні воєнного стану не було. На територію безперешкодно заходили й заходять діти з батьками для спортивних тренувань, заїжджають вантажні автомобілі з будівельними матеріалами, оскільки на території центру проводиться реконструкція і будівництво будівель і споруд (не ремонтних робіт), заходили будівельники”, – пояснила Бурлаченко.

20–21 лютого 2023 року без згоди мешканців гуртожитку та без рішення суду генеральний директор Олексій Арсенюк і працівники дитячого центру зламали замки на вхідних дверях у квартиру №8, де проживала родина Філіпенків та Бурлаченко. Вони зняли з петель вхідні двері та винесли з приміщення все майно мешканців – меблі, побутову техніку, документи, консервацію, харчові продукти. 

Згодом працівники “Молодої гвардії” змінили замки на вхідних дверях, але ключі родині, яка проживала там, так і не віддали, заявивши, що роблять у квартирі реконструкцію і, можливо, зруйнують стіну, яка межує з квартирою №9, де проживають Бербери. Ці квартири керівники установи планують використовувати “на власний розсуд”.

“Внаслідок протиправних дій генерального директора “Молодої гвардії” ми залишилися безпритульними, без засобів до існування, без їжі й одягу, позбавлені елементарних умов для проживання. Нам завдали значної майнової шкоди. Тепер же ми вимушені поневірятися по родичах і знайомих у пошуках притулку. У нас значно погіршилося здоровʼя”, – поділилася жінка.

З цього приводу потерпілі вже зверталися до Мінсоцполітики та Омбудсмана. У місцевій поліції щодо цього випадку також відкрили кримінальне провадження. 

Крім виселення мешканців гуртожитку, з “Молодої гвардії” також звільнили велику кількість працівників. Ті з них, хто звернувся до суду, мають ухвали, що звільнення відбулося з порушенням трудового законодавства України.

Журналісти видання ZMINA намагаються звʼязатися з керівництвом установи задля зʼясування усіх обставин та підстав для виселення мешканців. Інформація оновлюватиметься. 

У березні ZMINA писала, що міська рада Чорткова, що на Тернопільщині, отримала грант для облаштування житла внутрішньо переміщених українців. Мер міста ухвалив рішення створити смартквартири в приміщенні колишньої школи-інтернату – триповерховій будівлі, на першому поверсі якої містяться реабілітаційний центр “Дорога в життя” та інклюзивно-ресурсний центр.

Ці два комунальних заклади хочуть перемістити до інших приміщень, однак батьки дітей, що відвідують центр, виступають проти й вважають, що влада такими діями дискримінує людей з інвалідністю.

Фото обкладинки: Український дитячий центр “Молода гвардія”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter