В Очакові зруйновано або пошкоджено 80% будівель – мер

Дата: 08 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Очаків, що на Миколаївщині, розташований за п’ять кілометрів від окупованої Кінбурнської коси. Він зазнав серйозних руйнувань – там пошкоджено або знищено близько 80% житлових будинків та інфраструктури.

Про це повідомив міський голова Сергій Бичков під час підписання меморандуму про співпрацю з тиловими громадами в межах Національного проєкту “Пліч-о-пліч: згуртовані громади”, пише Укрінформ.

Фото: Кирило Тимошенко

За словами Бичкова, у місті практично не залишилося неушкоджених баз відпочинку, а більшість будівель мають зруйновані дахи, вибиті вікна та двері. Російська армія регулярно обстрілює Очаків з різних типів озброєння. Від початку повномасштабного вторгнення місто перебуває в зоні активних бойових дій, частина громади, зокрема населені пункти на Кінбурнській косі, залишаються під окупацією.

До початку війни в Очакові мешкало близько 14 тисяч людей, зараз там лишилася половина. Раніше громада була фінансово спроможною та навіть сплачувала реверсну дотацію до державного бюджету. Проте з початком повномасштабного вторгнення закрилися всі бази відпочинку, припинилися надходження від земельного податку, а коли ПДФО від військових, поліції та ДСНС передали до держбюджету, місто стало дотаційним.

Попри складну ситуацію Очаків отримує гуманітарну допомогу завдяки підтримці міжнародних партнерів та благодійних організацій. Місцевим мешканцям доставляють продуктові набори, а впродовж півтора року їх також безоплатно годували гарячими обідами.

Усі соціальні програми наразі зупинено, однак у місті забезпечено стабільне водопостачання, працює електрика й газопостачання, відкрито магазини та ринок. Вдалося відремонтувати близько 500 дахів – деякі з них лагодили по кілька разів. Бичков пояснив, що попри небезпеку люди змушені повертатися до своїх осель. Із трьох ремонтних бригад залишилася лише одна – працювати важко, не всі витримують.

У місті також займаються облаштуванням укриттів. Загалом уже вдалося відновити 4600 квадратних метрів захисних приміщень. Одне з найбільших укриттів розміщене в міській лікарні. Її директор Валерій Кнітель розповів, що це підземне приміщення на 21 кімнату загальною площею 620 квадратних метрів. Там є палати на 25 пацієнтів, санвузли, душові, мініопераційна, перев’язувальна, а також окремі зони укриття з додатковим виходом.

У місті встановили 12 мобільних укриттів, однак, за словами Бичкова, потрібно ще щонайменше чотири-п’ять.

Попри виклики в громаді продовжують працювати над планами відновлення. Вже готуються проєкти з будівництва нових очисних споруд, водогонів. Також у місті є ділянки, придатні для встановлення сонячних і вітрових електростанцій, готелів та житла. Бичков наголосив, що після закінчення війни місто відкрите до співпраці з інвесторами.

Очаків уже має чотири громади-партнери: Деражнянську (Хмельницька область), Камʼянко-Бузьку (Львівська область), Новодністровську (Чернівецька область) та Звенигородську (Черкаська область).

Нагадаємо, що в Миколаївській області під час здійснення гуманітарної місії мобілізували водія благодійного фонду “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter