В Івано-Франківську розпочали службову перевірку дій викладача, який проводив заняття російською мовою

Дата: 18 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Викладач Івано-Франківського національного медичного університету проводив заняття з нейрохірургії російською мовою, що спричинило обурення серед студентів.

Про цей випадок у соцмережах розповів студент університету Денис Дудко, утім наразі його допис недоступний, оскільки він закрив сторінку.

Фото: Івано-Франківський національний медичний університет

Хлопець поділився у своєму інстаграмі відео, на якому чути, як викладач частково використовує російську мову під час заняття.

Денис пояснив, що під час першої пари викладач попередив студентів, що викладатиме російською, аргументуючи це тим, що раніше проживав у Донецьку перед переїздом до Івано-Франківська. Викладач також попросив студентів утриматися від скарг до адміністрації щодо мови викладання.

За словами студента, коли він зробив зауваження про використання російської мови, викладач відреагував агресивно й відмовився переходити на українську. Денис також зазначив, що після цього випадку викладач почав змінювати його попередні оцінки на негативні.

“Мене не підтримав ніхто, крім того, спробували переконати, що я не маю рації. Тут зрозуміло, студенти “трясуться” за оцінки, не засуджую їх як учнів, але засуджую як патріотів”, – зазначив він.

Адміністрація університету заявила про початок службової перевірки цього інциденту. У своєму зверненні університет запевнив, що засуджує використання російської мови в навчальному процесі, що порушує Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” та освітнє законодавство. Результати роботи комісії обіцяють оприлюднити найближчим часом.

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків також висловив свою позицію, назвавши ситуацію неприйнятною. Він заявив, що викладачі, які не володіють українською, не мають права працювати в Україні, і закликав до активнішої роботи мовних інспекторів.

Раніше мовний омбудсман Тарас Кремінь наголошував на важливості дотримання мовного законодавства в українських освітніх закладах, підкресливши, що порушення цих норм підриває репутацію системи освіти. Міністерство освіти і науки закликали посилити контроль у цій сфері.

Нагадаємо, що протягом перших трьох кварталів 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови зафіксував 1633 скарги від громадян, що свідчить про високу активність населення в питаннях захисту української мови як державної.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter