В Італії відсторонили генерала, який написав книжку, де принизив феміністок, ЛГБТ та темношкірих людей

Дата: 29 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Генерала італійської армії Роберто Ванначчі відсторонили від виконання службових обовʼязків на 11 місяців. Причиною цього є його книжка “Світ дороги дриґом” (The World Upside Down), у якій він образив феміністок, мігрантів, національні меншини, а також ЛГБТ-людей. Торік йому вже оголошували догану за цю працю. 

Про це пише Reuters.

Фото: Decode39

Так, минулого року книжка Ванначчі викликала обурення серед лівих опозиційних партій. Серед іншого, у ній йдеться, що “гомосексуальні чоловіки не є нормальними” і що нібито існує “міжнародне гей-лобі, яке намагається промити мізки світу”. Згадуючи про італійську волейболістку Паолу Егону, яка народилася в Італії в сім’ї нігерійців, Ванначчі зазначив, що” темношкірі люди не можуть бути італійцями”. 

Як сказав його адвокат Джорджо Карта, Міністерство оборони Італії вважає, що книжка завдала шкоди принципу нейтралітету армії й престижу військового керівництва, а у майбутньому також може призвести до можливого наслідування у війську.

Карта розповів, що планує оскаржувати рішення про відставку Ванначчі в адміністративному суді на підставі того, що воно суперечить праву на свободу вираження поглядів, гарантованому всім громадянам Італії.

Сам Роберто Ванначчі зазначає, що його книга розійшлася тиражем понад 200 тисяч примірників і зробила його популярним серед італійських правих. Тепер він пише автобіографію, яку має опублікувати наступного місяця.

Нагадаємо, що в американському штаті Вірджинія розглядають законопроєкт, згідно з яким бібліотекарі нестимуть кримінальну відповідальність, якщо видаватимуть неповнолітнім людям книги, які, на думку штату, є “непристойними”. Це може призвести до безпідставних звинувачень проти бібліотекарів.

Американська бібліотечна асоціація зʼясувала, що відповідно до документа під категорію “непристойних матеріалів” здебільшого підпадатимуть книги, дотичні до теми ЛГБТ, гендеру, політики й національності.

Тих, хто порушуватиме обмеження, зможуть звинуватити у кримінальному злочині й призначити їм штраф до 25 тисяч доларів. Також, якщо працівника бібліотеки визнають винним, йому загрожуватиме до 5 років позбавлення волі.

Читайте також: “Під час служби мені доводилося вести подвійне життя”: небінарний ветеран Ліндсі Черч про ЛГБТ в армії США, інклюзію та роботу з уцілілими

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter