В Іспанії створять реєстр тих, хто відмовився вакцинуватися від коронавірусу

Дата: 29 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

Іспанський уряд планує створити реєстр громадян, які відмовилися робити щеплення проти коронавірусу.

Як заявив BBC міністр охорони здоровʼя країни Сальвадор Ілла, доступ до цього реєстру відкриють іншим країнам Європейського Союзу.

“Буде створено реєстр тих людей, які відмовилися від запропонованої вакцини. Його ми передамо нашим європейським партнерам”, – розповів міністр.

За словами Ілли, цей документ не буде оприлюднений для громадськості та роботодавців. В уряді запевняють, що його створять із максимальною повагою до захисту даних.

Як повідомив міністр, реєстр створять для того, щоби показати, що в системі немає помилки й що цим людям давали можливість вакцинуватися.

На його думку, єдиний спосіб перемогти вірус – “вакцинувати всіх нас: що більше, то краще”. Водночас він наголосив, що вакцинація не буде обов’язковою.

За даними ВВС, згідно з результатами нещодавнього опитування, кількість громадян Іспанії, які не хочуть вакцинуватися від коронавірусу, впала до 28% (у листопаді таких було 47%).

Нагадаємо, 27 грудня в країнах ЄС офіційно почалася масова вакцинація від коронавірусної інфекції. Повідомлення про початок кампанії надійшли серед іншого з Італії, Чехії та Кіпру. У Німеччині, Угорщині та Словаччині вакцинація почалася на день раніше.

Усього в ЄС налічується 450 млн жителів, але від коронавірусу поки прищеплюватимуть тільки дорослих – у порядку пріоритетності, що залежить від групи ризику.

На першому етапі вакцинуватимуть людей віком від 80 років і тих, хто має серйозні проблеми зі здоров’ям. Поступово вікова планка знижуватиметься і в підсумку вакцину зможуть отримати всі охочі.

Щеплення роблять вакциною, розробленою німецькою компанією BioNTech і американською Pfizer.

В Україні Міністерство охорони здоров’я затвердило план імунізації населення від коронавірусу. Згідно з планом, українців вакцинуватимуть у чотири етапи. Спочатку із січня до квітня вакцину отримають люди з найвищим ризиком інфікування та розвитку хвороби й ті, хто виконує критичні функції в боротьбі з пандемією. Щеплення робитимуть тільки добровільною на базі спеціальних пунктів, а також у тимчасових центрах.

Україна планує отримати перші партії вакцини проти ковіду в першому кварталі 2021 року.

17 грудня глобальна ініціатива COVAX щодо вакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19 затвердила заявку України на отримання 8 мільйонів доз вакцини, якою зможуть безкоштовно прищепити 4 мільйони українців із груп ризику.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: