В Ірпені військові РФ зґвалтували та вбили матір і молодшу сестру на очах у дівчини

Дата: 22 Квітня 2022
A+ A- Підписатися
В Ірпені троє російських окупантів на очах 17-річної дівчини били та ґвалтували її маму та 15-річну сестру. Внаслідок цього обидві постраждалі померли.
 
Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
 
Фото: Getty images

“Кожного дня з’являються нові свідчення жахливих статевих злочинів рашистів зі звільнених територій”, – зазначила Денісова.

За її словами, на спеціальну телефонну лінію Омбудсмана для надання конфіденційної психологічної допомоги звернулися дівчина та її бабуся і дали дозвіл на публікацію їхньої історії.

За словами дівчини, поки росіяни знущалися з матері та молодшої сестри, її тримали і не чіпали, “бо вона потвора”, сказавши: “Живи та передай іншим”

Потерпіла у стані психологічного шоку чотири дні жила з трупами в будинку і лише після звільнення міста змогла дістатися до бабусі.

Нині з нею працюють психологи.

Раніше ZMINA повідомляла, що під час окупації російськими військами міста Бучі, окупанти жорстоко знущалися, а потім вбили 23-річну Карину Єршову, яка переїхала з батьками на Київщину з Донбасу.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter