В Азербайджані ухвалили закон “Про медіа”: журналісти вважають це наступом на свободу слова

Дата: 30 Грудня 2021
A+ A- Підписатися

Міллі Меджліс – Національні збори Азербайджану – ухвалили в третьому читанні закон “Про медіа”, проти якого виступали журналісти незалежних та опозиційних ЗМІ, а також міжнародні медіаексперти.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Джерело: radiosvoboda.org

Норми нового закону передбачають створення реєстру журналістів та єдиної прескарти. Статусом журналіста можуть скористатися лише ті, хто має таку карту та чиї ЗМІ зареєстровані владою. Всі інші можуть зіткнутися з обмеженням діяльності, зокрема під час роботи з офіційними джерелами.

Також під час реєстрації журналістів влада країни отримує доступ до їхніх особистих даних: адреси, банківські рахунки та контракти тощо.

Закон ще сильніше ускладнить роботу ЗМІ, що базуються за кордоном, наприклад, Meydan TV у Берліні чи інші інтернет-телеканали – без реєстрації в Азербайджані діяльність їхніх кореспондентів на місці вважатиметься незаконною.

Згідно з законом, журналісти мають “обʼєктивно” тлумачити факти та події та не використовувати інформації з неофіційних джерел.

Водночас документ забороняє поширення будь-якого зображення людини, навіть у публічному місці, без її письмового дозволу.

Переглянути законопроєкт раніше закликала організація “Репортери без кордонів”. На думку правозахисників, він суперечить Конституції Азербайджану та принципам Європейської конвенції з прав людини.

28 грудня в столиці країни Баку журналісти незалежних та опозиційних ЗМІ виходили на акцію протесту проти ухвалення законопроєкту “Про медіа”.

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: