В Австралії за демонстрацію символів ненависті каратимуть обовʼязковим увʼязненням

Дата: 07 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

В Австралії за демонстрацію символів ненависті, фінансування тероризму та підготовку до терактів каратимуть обовʼязковим увʼязненням, такі поправки до законодавства про злочини на ґрунті ненависті ухвалив місцевий парламент на тлі хвилі антисемітських нападів у країні останнім часом.

Про це повідомило видання BBC.

Члени єврейської громади та прихильники на мітингу в Сіднеї проти зростання антисемітизму. Джерело: Steven Saphore / AAP / The Telegraph

Відтепер за демонстрацію символів ненависті або нацистське вітання саджатимуть у вʼязницю щонайменше на рік. За фінансування тероризму каратимуть позбавленням волі на три роки, за підготовку терактів — на шість.

Нацистські вітання чи демонстрація нацистської символіки були заборонені у країні з січня 2024 року. Але тюремним строком ці злочини каралися не обов’язково. Австралійський уряд назвав ухвалені поправки “найсуворішими законами, які коли-небудь мала Австралія проти злочинів на ґрунті ненависті”.

За останні місяці в країні сталося кілька нападів на євреїв. Так, міська влада Сіднея виявила караван із вибухівкою та антисемітською запискою. Тижнем раніше тут біля єврейської школи та синагоги зʼявилися антисемітські графіті.

У грудні 2024-го невідомі підпалили синагогу в Мельбурні, коли там були віряни. Ніхто серйозно не постраждав.

У країні серед політиків виникла дискусія про ці правки. Зокрема, лейбористська партія Австралії виступила проти обовʼязкових тюремних вироків. Її члени вважають, що це не знижує рівень злочинності, проте може обмежити незалежність судів і часто є дискримінаційним.

Водночас представники опозиції звинуватили лейбористів у затягуванні ухвалення правок, й урешті-решт під тиском лейбористи підтримали їх.

Водночас міністр внутрішніх справ Австралії Тоні Берк заявив, що нові поправки у законодавстві — не політичне питання, а боротьба з ненавистю і насильством на етнічному та релігійному ґрунті.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що Верховний суд Італії ухвалив рішення, що так званий римський салют, відомий як фашистське вітання, є законним на мітингах, якщо його використання не загрожує громадському порядку або не спрямоване на відродження забороненої в країні фашистської партії.

Зокрема, в рішенні від 18 січня 2024 року йдеться про те, що таке вітання під час пам’ятних заходів не має вважатися кримінальним. Водночас суд залишив відкритою можливість судового переслідування залежно від контексту інциденту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter