В Apple заявили, що виправлять помилку, через яку слово “расист” часом автоматично замінювалося на “Трамп”
Компанія Apple запевнила, що оперативно виправить помилку у функції голосового набору, яка іноді змінювала слова з приголосним “р”, зокрема “расист”, на “Трамп”.
Про це повідомляє Financial Times.

Ця проблема стала відомою після появи відео в тіктоку, яке швидко поширили праві оглядачі. Ультраправий ведучий Алекс Джонс звинуватив компанію в “підсвідомому програмуванні” користувачів. Журналісти протестували функцію та підтвердили, що в деяких випадках після вимови слова “расист” пристрій спочатку розпізнавав його як “Трамп”, а потім пропонував правильний варіант.
Утім, за їхніми спостереженнями, подібна ситуація виникала не лише зі словом “расист” – програма також пропонувала варіанти на кшталт “Райнгольд” і “ти”. Здебільшого голосовий набір працював коректно.
25 лютого Apple заявила, що випустить оновлення для розв’язання цієї проблеми. Представник компанії пояснив, що збій пов’язаний з моделлю розпізнавання мови, яка іноді плутає слова з подібним звучанням. У цьому разі система помилково пропонувала слово “Трамп” замість інших слів із приголосним “р”.
Незадовго до цього Apple оголосила про намір витратити $500 мільярдів на розвиток у США протягом наступних чотирьох років. Компанія залежить від торговельних відносин між США та Китаєм і розглядає ворожість Трампа до європейських регуляторів як можливість уникнути значних штрафів для великих технологічних компаній. Генеральний директор Apple Тім Кук відвідав інавгурацію нового президента разом з іншими лідерами Кремнієвої долини.
Тим часом 25 лютого акціонери Apple відхилили пропозицію консервативної некомерційної організації, яка закликала компанію відмовитися від політики різноманіття, рівності та інклюзії (DEI). Apple залишається однією з небагатьох технологічних компаній, які не піддалися тиску консерваторів щодо цього питання.
Нагадаємо, що в січні рада директорів Apple порадила інвесторам проголосувати проти пропозиції акціонерів, яка передбачає скасування програм різноманітності, рівності та інклюзії (DEI).
Керівництво компанії виступило з такою рекомендацією після того, як Національний центр публічної політики надіслав їй листа, у якому згадувалися нещодавні рішення Верховного суду США щодо програм DEI. У листі зазначалося, що DEI нібито створює “судові, репутаційні та фінансові ризики для компаній” і може збільшити вразливість Apple до можливих судових позовів. У відповідь компанія заявила, що має програму, яка ефективно функціонує, і що пропозиція є непотрібною.