В Англії та Вельсі пропонують визнати злочином виготовлення дипфейкового порно

Дата: 17 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Створення відверто сексуального контенту за допомогою штучного інтелекту може стати кримінальним злочином в Англії й Вельсі. Відповідний законопроєкт зʼявився на тлі того, що ШІ дедалі частіше використовують як інструмент насильства над жінками.

Про це повідомляє CNN.

Фото: Getty Images

Дипфейк – це відео, на якому із застосуванням штучного інтелекту реалістично додають обличчя однієї людини до тіла іншої.

Як зазначає міністерство юстиції Великої Британії, законопроєкт передбачає судимість і штраф для будь-кого, хто створить дипфейк-порно (зображення чи відео) з дорослою людиною без її згоди. Відповідальність буде навіть тоді, коли такий матеріал створили без наміру ділитися ним будь-де.

Тож нові пропозиції стосуються саме дорослих людей, оскільки законодавство Англії й Вельсу вже карає за створення за допомогою ШІ відвертого сексуального контенту із зображенням неповнолітніх.

Міністерка в справах потерпілих і захисту населення Великої Британії Лора Фарріс зазначила, що Англія та Вельс першими у світі заборонять створення відверто сексуальних дипфейків.

За словами посадовиці, дипфейки є прикладом того, “як певні люди прагнуть принизити й дегуманізувати інших, особливо жінок”.

Раніше ZMINA писала, що премʼєр-міністерка Італії Джорджія Мелоні вимагає 100 тисяч євро (близько 4,24 мільйона гривень) відшкодування збитків за те, що двоє чоловіків створили порно-дипфейк з її обличчям і завантажили в інтернет.

Нагадаємо, що минулого року українець, на імʼя Денисзапустив AI-стартап Makenude.ai, який дозволяє віртуально “роздягнути” будь-яку жінку. Засновник залишається анонімним, але його ініціатива вже спричинила критику та осуд з боку користувачів мережі через надмірну сексуалізацію. 

Так, щоб “роздягнути” жінку, користувач має обрати й завантажити її фото, яке відповідатиме вимогам сервісу. Після цього він отримає цю ж світлину, але з оголеними частинами тіла, згенерованими штучним інтелектом. Проєкт має різні типи підписки: від $9,99 до $299 на місяць.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter