В Англії лікарям заборонили призначати блокатори статевого дозрівання трансгендерним підліткам

Дата: 15 Березня 2024
A+ A- Підписатися

Національна служба охорони здоровʼя Англії (NHS) заборонила призначення блокаторів статевого дозрівання дітям і підліткам з гендерною дисфорією і Гендерна дисфорія – це дистрес, який людина відчуває через невідповідність між її гендерною ідентичністю та її статтю., або гендерною невідповідністю. Таке рішення ухвалили у звʼязку з недостатньою кількістю доказів щодо безпечності або клінічної ефективності гормонів, які пригнічують статеве дозрівання.

Про це заявила Національна служба охорони здоровʼя Англії, пише CNN.

Так, призначення таких препаратів трансгендерній молоді заборонили лише після перевірки доказів, замовленої ще у 2020 році, на користь блокаторів статевого дозрівання. Втім, таке рішення англійської служби охорони здоровʼя широко засудила ЛГБТ-спільнота. 

Відтепер блокатори статевого дозрівання доступні для молодих людей лише у ​​клінічних дослідженнях та в деяких приватних лікарнях гендерної ідентичності. За даними NHS, зараз такі препарати вживають близько сотні молодих людей по всій Англії, і вони зможуть продовжувати терапію.

За клінічною політикою англійської служби охорони здоровʼя, терапія підлітків з гендерною невідповідністю “має зосереджуватися на психосоціальній та психологічній підтримці”. Прийом блокаторів статевого дозрівання, гормонів та хірургічне втручання можуть бути доступними пізніше, у дорослому віці.

ЛГБТ-люди кажуть, що гендерно-підтверджувальна терапія молодих людей в Англії останніми роками опинилася під юридичним та політичним тиском, оскільки в країні нібито розповсюджується трансфобна риторика.

Деякі британські політики підтримали рішення Національної служби охорони здоровʼя Англії. Зокрема, міністерка охорони здоровʼя Великої Британії Вікторія Аткінс заявила, що “лікування, яке настільки глибоко впливає на здоровʼя й добробут наших дітей, завжди має базуватися на клінічних доказах”.

Гендерно-підтверджувальна терапія – це мультидисциплінарний підхід доказової медицини, покликаний допомогти людині зробити трансгендерний перехід, тобто перейти від її вродженої статі до тієї, з якою вона себе ідентифікує.

Блокування статевого дозрівання – це терапія, яка не потребує хірургічного втручання, і яку в будь-який момент можна зупинити. Лікарі вводять сполуку або використовують імплантат, який імітує дію гонадотропін-рилізинг-гормону, який виділяється у мозку і стимулює статеве дозрівання. Сполука робить гіпофіз менш чутливим до цього гормону і таким чином призупиняє статеве дозрівання, яке відновлюється одразу після припинення терапії.

Нагадаємо, що на заході Японії суд дозволив трансгендерному чоловікові змінити гендерний маркер в офіційних документах без проведення операції зі стерилізації. Це перше відоме рішення такого роду відколи вищий суд країни скасував вимогу хірургічного втручання для здійснення таких змін у документах.

Тепер 50-річний Такакіто Усуї зможе змінити гендерний маркер, зазначений у його сімейному реєстрі, з жіночого на чоловічий. П’ять років тому він вже намагався це зробити, але тоді його заяву відхилили.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter