В американському штаті Луїзіана транслюдям хочуть заборонити користуватися громадськими вбиральнями

Дата: 10 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Законодавчий комітет штату Луїзіана висунув законопроєкт, який фактично заборонить трансгендерам користуватися туалетами, роздягальнями та спальними приміщеннями, які відповідають їхній гендерній ідентичності – у державних школах, вʼязницях та притулках для постраждалих від домашнього насильства.

Про це повідомляє Associated Press.

Фото: Canva

Раніше декілька інших штатів вже ухвалили закон, який отримав назву “законопроєкт про туалети”. Згідно з цим документом, трансгендерні люди мають користуватися вбиральнями для тієї статі, з ознаками якої вони народилися.

Правозахисники кажуть, що законопроєкт Луїзіани є одним з найбільш дискримінаційних та обмежувальних у країні. Крім того, на думку противників цього документа, він ще більше завдасть шкоди й без того вразливій частині населення і підвищить ризик переслідувань.

Тим часом прихильники цього законопроєкту називають його “законом про захист безпеки жінок”, заявляють, що він був створений для захисту цисгендерних жінок і дівчаток від сексуального насильства та домагань.

Законопроєкт, ухвалений двопартійним комітетом без заперечень, наступного тижня вирушить на обговорення до Палати представників, де домінує Республіканська партія. Якщо законопроєкт отримає схвалення нижньої палати, він перейде до сенату.

Законопроєкт Луїзіани вимагатиме від державних шкіл виділити кожен туалет чи роздягальню “виключно для жінок, чоловіків чи членів їхніх родин”. Аналогічні правила застосовуватимуться до ванних кімнат та спальних приміщень у державних в’язницях, центрах утримання під вартою неповнолітніх та державних притулках для постраждалих домашнього насильства.

Нагадаємо, що в липні минулого року верховний суд Японії постановив, що обмеження трансгендерних жінок у користуванні жіночими вбиральнями на робочих місцях є неприйнятним та протизаконним. Це перше рішення суду вищої інстанції щодо використання ванних кімнат ЛГБТ-людьми.

Також раніше ZMINA писала, що парки розваг Діснея у всьому світі прагнуть стати дедалі інклюзивнішим та гостиннішим середовищем для відвідувачів. Там уже прибрали звернення “леді та джентльмени” з оголошень на паркінгу, а потім відкрили нову гендерно нейтральну вбиральню в паризькому Діснейленді. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter