Ув’язненому пропонували подати апеляцію в обмін на свободу

Дата: 11 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Європейський суд став на бік українця Руслана Яковенка, який подав позов через те, що керівництво СІЗО дозволило йому написати апеляційну скаргу в обмін на свободу.

Як повідомляє офіційний сайт Української Гельсінської спілки з прав людини, понад 71 тисячу гривень отримає від держави Руслан Яковенко за два зайві тижні перебування у Київському СІЗО та ультиматум, який йому там фактично поставили. Мова йшла про те, що ув’язнений або пише апеляційну скаргу на рішення суду, і далі залишатиметься за гратами, або відмовляється від апеляційного оскарження, і тоді його звільнять.

Коли чоловік повністю відбув призначений судом термін покарання та готувався вийти на свободу, керівництво СІЗО попередило засудженого, що написання апеляції коштуватиме йому неволі на невизначений термін.

Руслан Яковенко обрав свободу, але поскаржився на свавілля держави до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за допомогою громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.

Олег Левицький, адвокат Яковенка, зазначає: “Держава в особі Київського СІЗО виправдовувалась у Європейському Суді особливостями вітчизняного законодавства. Зокрема зазначалось, що обвинувальний вирок виконується тільки після набрання ним законної сили. З цього, мовляв, випливає, що поки вирок не пройде апеляційну перевірку, засуджений не може бути звільнений. Навіть тоді, коли він повністю відбув призначене судом першої інстанції покарання“.

Адвокат зазначає, що тут має місце ганебний приклад маніпулювання законом, що не має нічого спільного з правом, та додає, що подібна практика лишається поширеною в діяльності пенітенціарних установ.

ЄСПЛ повністю задовольнив скаргу заявника і визнав, що мало місце порушення права Яковенка на свободу та права на апеляційне оскарження вироку. За це держава повинна сплатити моральну шкоду в розмірі 3 000 євро.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: