Утримання російських полонених уже обійшлося Україні у понад 294 мільйони гривень – Рахункова палата

Дата: 28 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

На утримання російських військовополонених з моменту початку повномасштабної війни Російської Федерації проти України спрямували 294,2 мільйона гривень.

Про це повідомляє Рахункова палата.

Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Під час повномасштабної війни Україна зіткнулася з необхідністю організації утримання російських військовополонених, кількість яких постійно зростає. Через відсутність спеціальної інфраструктури уряд у стислі терміни та за обмеженого фінансування створив систему утримання військовополонених, яку адмініструє Міністерство юстиції.

Член Рахункової палати Кирило Клименко, відповідальний за проведення аудиту, пояснив, що Україна гарантує російським військовополоненим безпеку, належні умови проживання, медичну допомогу, можливість працювати та реалізацію інших гуманітарних прав, передбачених Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими. Ці висновки підтверджують результати аудиту, присвяченого оцінці дотримання стандартів утримання полонених.

У період із березня 2022 року по червень 2024 року Міністерство юстиції організувало чотири спеціалізовані табори для утримання військовополонених. Крім того, понад півсотні об’єктів, створених на базі установ виконання покарань, використовуються для розміщення, охорони та медичного забезпечення полонених. На ці цілі було спрямували 294,2 мільйона гривень. Важливу підтримку для забезпечення належних умов надали міжнародні гуманітарні організації та партнери, зокрема Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Однак аудит виявив, що Міністерство юстиції потребує більш комплексного підходу до перепрофілювання установ під табори, а також визначення стратегії їх подальшого використання після закінчення війни.

Рахункова палата за підсумками аудиту надала рекомендації, які спрямовані на посилення контролю та звітності з боку Міністерства юстиції, впровадження окремого обліку витрат на утримання військовополонених і забезпечення прозорого використання коштів.

Клименко зазначив, що виконання цих рекомендацій дозволить документально підтвердити витрати України на утримання полонених, що в майбутньому можуть стати основою для фінансових претензій до країни-агресора. Він наголосив, що докази мають бути ґрунтовними та беззаперечними.

Рахункова палата передасть звіт і рішення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції та інших відповідних органів.

Нагадаємо, що у жовтні цього року уряд відкрив вже п’ятий табір для утримання полонених російських військових. Особливістю нового табору стало те, що тут є умови для утримання військовополонених із різного ступеня тяжкості пораненнями. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter