Урядовці обіцяють викласти для обговорення стратегію демографічного розвитку України до 2030 року

Дата: 09 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

В уряді розробляють Стратегію демографічного розвитку України до 2030 року. 

Про це розповіли у Мінсоцполітики. 

Ілюстраційне зображення. Фото: sceeus.se

Російська агресія спровокувала найбільшу з часів Другої світової війни міграцію українців. Розрахунки експертів кажуть, що через війну населення України може скоротитися на 5 мільйонів до 2030 року, а до кінця сторіччя – до 22 мільйонів. 

Окрім цього, робоча сила у країні до 2030 року скоротиться до 11,7 мільйона, а вже за кілька років пенсіонерів буде більше, ніж тих, хто працює, тож навантаження на кожного працівника зросте з 15,7 тисячі гривень до 28,7 тисячі.  

Реагуючи на такі виклики, посадовці у липні поточного року почали розробляти стратегію демографічного розвитку, яка нині готова у вигляді чернетки. До роботи над документом долучили поміж іншим експертів з Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, Центру економічної стратегії, Інституту поведінкових досліджень American University Kyiv, Українського центру охорони здоров’я, Київської школи економіки, Бізнес-школи УКУ та Києво-Могилянської бізнес-школи.

“Проєкт стратегії вже на високій стадії готовності і незабаром буде оприлюднений для публічного обговорення”, – кажуть у Мінсоцполітики. 

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Росії народжуваність в Україні впала на рекордні 28%. 

Фотографія обкладинки: prb.org

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter