Уряд зняв обмеження на перетин кордону для людей з інвалідністю і супровідників під час воєнного стану
Уряд вніс чергові зміни до правил перетину державного кордону під час воєнного або надзвичайного стану. Зокрема, нові правила стосуються людей з інвалідністю, а також супровідників.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.
Так, уряд зняв обмеження щодо кількості виїздів за кордон для осіб з інвалідністю та осіб, що їх супроводжують, а також унормував підтвердження факту догляду тими, хто його здійснює за особою, яка має потребу в ньому.
Крім того, Кабмін збільшив до семи днів термін для звернення супровідників до закордонної дипломатичної установи України в державі перебування, щоб людей з інвалідністю взяли на консульський облік.
Відомо, що перетин державного кордону дозволений:
- людині з інвалідністю I або II групи – у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така людина; дружини / чоловіка, повнолітніх сина / дочки, їхніх дружини / чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні звʼязки та інвалідність);
- людині з інвалідністю I або II групи або іншій людині, яка потребує постійного догляду, – у супроводі постійного доглядальника;
- людині з інвалідністю, яку суд визнав недієздатною, – у супроводі опікуна; якщо опікуна не призначили, то в супроводі одного з повнолітніх членів сімʼї;
- людям з інвалідністю або іншим людям, які потребують постійного догляду, проживають в установах та отримують соціальні послуги стаціонарного догляду, паліативного догляду.
Нагадаємо, що люди з інвалідністю на тимчасово окупованих армією РФ територіях України не мають доступу до базових прав, також вони нерідко стають “живим щитом” для російських військових.
До початку повномасштабного вторгнення в Україні проживало близько 2,7 млн таких людей. Наразі немає інформації скільки осіб з інвалідністю залишилося на окупованих територіях.
ООН відомо про щонайменше 12 людей з інвалідністю, які загинули в інтернаті, розташованому на тимчасово окупованій армією РФ території України.