Уряд ухвалив рішення про початок навчального року 1 вересня

Дата: 25 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів ухвалив постанову “Про початок навчального року під час дії воєнного стану в Україні”, згідно з якою навчальний рік у закладах загальної середньої освіти розпочнеться 1 вересня.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Фото: Нова українська школа

“24 червня 2022 року, під час засідання Уряду було ухвалено постанову КМУ “Про початок навчального року під час дії воєнного стану в Україні”. Традиційно навчання в закладах загальної середньої освіти розпочнеться в День знань – 1 вересня. Освітній процес у школах триватиме до 30 червня 2023 року”, – йдеться у повідомленні. 

Постанова набирає чинності та застосовується виключно під час правового режиму воєнного стану одночасно з набранням чинності законодавчих змін до ЗУ “Про повну загальну середню освіту” щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану.

МОН наголошує, що організація освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. В умовах війни обласні військові адміністрації та засновники закладів освіти повинні приймати рішення, які необхідні для збереження життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу. Безпекою шкіл займатимуться спеціальні комісії.

Крім того, університетам рекомендують почати навчання з 15 серпня, за винятком перших курсів.

Прем’єр-міністр Деніс Шмигаль, на засіданні уряду, пояснив, що на прифронтових і окупованих територіях школярі та студенти навчатимуться в онлайн-форматі.

Він зазначив, що органи місцевого самоврядування повинні організувати регулярні навчання з евакуації учнів до сховищ та уроки безпеки та візуалізацію шляху до безпечних місць в усіх закладах освіти. Також, за словами Шмигаля, у сховищах мають створити всі умови для перебування та навчання, а в кожному освітньому закладі має бути тривожна кнопка на випадок надзвичайної ситуації.

“ДСНС має найближчим часом завершити розробку типових протоколів безпеки, а далі ВЦА мають затвердити на їхній основі індивідуальні протоколи безпеки для кожного закладу освіти та ознайомити з ними учнів та батьків”, – додав прем’єр-міністр.

Він зазначив, що на неприфронтових територіях повинні працювати не лише школи та університети, а й дитячі садочки.

Нагадаємо, що Міністерство освіти планує розпочати навчання в закладах освіти, які обладнані укриттями, проте наразі в Україні тільки 8% шкіл мають такі бомбосховища. 

За даними Офісу генпрокурора, через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 2000 закладів освіти, а 208 з них зруйновані повністю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: