Уряд призначив новою освітньою омбудсманкою Надію Лещик
1 листопада, у пʼятницю, Кабінет Міністрів призначив Надію Лещик на посаду освітнього омбудсмана.
Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Попередній освітній омбудсман Сергій Горбачов привітав нову очільницю Служби освітнього омбудсмана та запевнив, що готовий підтримувати її у подальшій непростій роботі.
Горбачов зазначив, що рівно п’ять років тому, 1 листопада 2019 року, освітній омбудсман і Служба освітнього омбудсмана вперше почали приймати звернення від учасників освітнього процесу. Він відзначив, що ці роки були непростими, й надалі залишається багато роботи та нових викликів.
До свого призначення з 2019 року Лещик працювала начальницею відділу медіа та аналітики у Службі освітнього омбудсмана, брала участь у конкурсі на посаду керівника комунального некомерційного підприємства “Освітня агенція міста Києва” та у 2021 році входила до команди партії “Голос” у Броварах.
У серпні Кабмін підтримав звільнення Сергія Горбачова з посади освітнього омбудсмана. 14 серпня у нього закінчився строк трудового договору, який розрахований на пʼять років без права повторного призначення.
Нагадаємо, що з 1 вересня 2025 року уряд запровадить програму “Школа офлайн”, яка діятиме на період воєнного стану. Основна мета цієї програми – забезпечити дітям якісну освіту, враховуючи складні життєві умови.
Програма є інклюзивною та гнучкою з огляду на потреби різних категорій дітей, зокрема переселенців, тих, хто виїхав за кордон, і тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.
Основні елементи програми “Школа офлайн”:
- вдосконалення дистанційного навчання там, де офлайн-формат є небезпечним;
- діти, які перебувають за кордоном і відвідують місцеві школи, вивчатимуть в українських школах лише предмети з українознавчого блоку: українська мова, література, географія, історія України. Це зніме подвійне навантаження, і оцінки із закордонних шкіл зараховуватимуть;
- діти, які переїхали до безпечніших регіонів, зможуть навчатися очно в школах за місцем свого фактичного проживання з 1 вересня 2025 року;
- для дітей з тимчасово окупованих територій запровадять педагогічний патронаж: за кожним учнем буде закріплено вчителя, який допоможе розробити індивідуальний графік навчання.