Уряд попри заклики правозахисників забрав функції щодо зниклих безвісти в Мінреінтеграції

Дата: 13 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою питання опіки щодо осіб, зниклих безвісти за особливих обставин унаслідок воєнних дій, передають від Мінреінтеграції до МВС, Міноборони та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. 

Про це розповіли в Мінреінтеграції. 

Ілюстраційне зображення. Фото: АР

Повноваження з координації розшуку зниклих безвісти за особливих обставин поклали на МВС, діяльність пошукових груп передали до Генштабу ЗСУ, а деякі повноваження щодо передання та репатріації тіл загиблих (померлих) у зв’язку зі збройною агресією проти України – до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. 

Штаб також проводитиме перемовини з гуманітарними місіями, громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями та фізичними особами, “які перебувають на ТОТ з метою розшуку зниклих безвісти”.

Рішення про затвердження списку для передання та репатріації тіл (останків) ухвалюватиме голова штабу, втім робитиме він це лише після узгодження з Об’єднаним центром та Офісом генпрокурора. 

Напередодні голосування в уряді директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова закликала посадовців не розпорошувати функції уповноваженого зі зниклих безвісти між відомствами, адже це ускладнить і без того складну роботу. 

Запропоновані зміни нічого не покращать у розшуку, бо ніяких змін до процедур не вносять… Цей проєкт прямо порушує Закон України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”, але, здається, нікого це не бентежить – у країні війна, то можна й не ставити до відома парламент щодо плану знищення вже налагодженої роботи цілої інституції”, – казала вона.

Нагадаємо, що наприкінці серпня близько пів тисячі родичів зниклих безвісти та полонених у центрі Києва вимагали повернення близьких. 

Фото обкладинки: Анна Сергієць / Суспільне

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter