Уряд розробив механізм грошової компенсації за зруйноване на Донбасі житло

Дата: 15 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів України встановив механізм грошової компенсації за зруйноване внаслідок збройної агресії Російської Федерації приватне житло на Донбасі. 

Про це повідомляє преслужба уряду. 

Для отримання компенсації постраждалі мають подати відповідні заяви та документи до спеціально створених Комісій при обласних державних адміністраціях (обласних військово-цивільних адміністраціях), які будуть приймати рішення про надання грошової компенсації. У свою чергу органи місцевого самоврядування (військово-цивільні адміністрації) проводитимуть обстеження житла, зруйнованого внаслідок збройної агресії РФ, і видаватимуть відповідні акти постраждалим особам. Форми необхідних документів і порядок розгляду заяв, як зазначають у пресслужбі, ще мають розробити у МТОТ.

Власники зруйнованого житла зможуть отримати виплати, які визначатимуться за показниками вартості спорудження житла у відповідних областях України, при цьому граничний розмір компенсації становитиме 300 тисяч гривень.

Згідно з даними Моніторингової місії ООН з прав людини, за п’ять років збройного конфлікту на Донбасі по обидва боки лінії зіткнення пошкоджено 50 тисяч будинків цивільного населення, а чиновники з підконтрольних уряду частин Луганської та Донецької областей кажуть, що на їхній території пошкодженими лишаються 20 тисяч житлових будинків. Досі тисячі людей, які покинули свої домівки п’ять років тому, не знають, як отримати компенсацію від держави за зруйноване майно, а деякі взагалі не чули про таку можливість. 

Центр прав людини ZMINA нещодавно публікував інструкцію про те, як захистити своє право власності та отримати компенсацію за зруйноване майно на Донбасі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: