Уряд розгляне законопроект, який має полегшити сприймати нечуючим інформацію у ЗМІ

Дата: 08 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Найближчим часом уряд має розглянути законопроект, який має сприяти в наданні інформації людям з інвалідністю у максимально доступній для них формі.

Про це повідомив представник Держкомтелерадіо Олексій Тарасенко, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

За його словами, документ, що вносить зміни в низку українських законів, уже схвалив урядовий комітет з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку.

Законопроектом запропоновано до 2017 року встановити не менше 10% загального обсягу телевізійного добового мовлення, адаптованого для сприйняття людям з порушенням слуху, через переклад на українську жестову мову та/або субтитрування. До 2018 року така частка збільшиться до 20%. До 2020 й надалі – 50%.

“При цьому має бути врахований жанровий розподіл програм передач, відповідно до вимог, встановлених Нацрадою України з питань телебачення та радіомовлення. Передвиборна агітація, політична реклама, теледебати, результати опитувань громадської думки, пов’язаних з виборами, та офіційне оголошення результатів виборів, що транслюється в режимі відео, мають бути адаптовані для сприйняття особами з порушеннями слуху”, – розповів Олексій Тарасенко.

За недотримання вимог закону пропонується, аби телерадіоорганізації сплачували штраф у розмірі 5% від ліцензійного збору. Цей законопроект подано до Кабінету міністрів України.

Він висловив сподівання, що на найближчому засіданні уряду цей законопроект буде схвалений, якщо міністерство інформаційної політики цьому не завадить.

Нагадаємо, створення законопроекту є вимогою п. 38 Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року. Дедлайн ухвалення законопроекту – лютий 2017 року. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: