Уряд Росії пропонує посилити закон про “небажані організації”

Дата: 16 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

До Держдуми Росії внесли законопроект, який посилює закон про “небажані організації”, заборонивши їм створювати на теренах країни юридичні особи або брати в них участь.

Про це повідомляє Радіо Свобода

Чинне законодавство в Росії встановлює, що “небажаними” можуть бути визнані іноземні або міжнародні некомерційні організації, які, на думку влади, становлять загрозу для “основ конституційного ладу Росії”, її “обороноздатності і безпеки”.

Нині у списку “небажаних організацій” опинилися сім організацій. Серед них, зокрема, Національний фонд на підтримку демократії, фонд “Відкрите суспільство”, фонд інвестицій у розвиток ЗМІ, Американсько-російський фонд з економічного і правового розвитку, правозахисна організація “Меморіал”.

Уряд своїм законопроектом хоче заборонити організаціям створювати свої філії і відділення в Росії, поширювати інформацію про свою діяльність, а також здійснювати фінансові операції. За співпрацю з “небажаними організаціями” передбачаються штрафи і позбавлення волі на строк до шести років.

Російські та міжнародні правозахисники неодноразово виступали з критикою цього закону. Amnesty International назвала його “ще одним цвяхом у кришку труни свободи вираження думок і громадянського суспільства в Росії”.

Нагадаємо, з 2012 року у Росії діє закон, що вимагає від некомерційних організацій реєструватися як “іноземні агенти”. Він зобов’язує вказувати це у своїх публічних матеріалах та надавати розширену звітність, якщо вони отримують кошти чи майно з-за кордону, а також беруть участь у “політичній діяльності” на території Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: