Умеров про психіатричну лікарню: Це було суцільне катування

Дата: 08 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров говорить, що перебування у психіатричній лікарні анексованого Сімферополя можна назвати одним великим катуванням.

Про це він розповів у інтерв’ю Deutsche Welle.

“Ти перебуваєш у відділенні психіатричної клініки закритого типу з санвузлом у жахливому стані. Ти постійно контактуєш зі справжніми психічнохворими, які довгий час, роками, перебувають у цьому відділенні. Це метод впливу на нормальну людину. Три тижні провести в таких умовах – це така екзекуція, яку можна назвати одним великим катуванням. І треба мати достатньо велику силу волі, щоб це спокійно перенести. До того ж, я відмовився від їжі в клініці, їв тільки те, що мені приносили з дому, і не приймав жодних медичних препаратів з рук персоналу”, – каже Умеров.

За його словами, останні 10 днів він перебував у палаті ще з 3 пацієнтами лікарні. З відділення закритого типу не можна було виходити навіть на іншу територію лікарні

Але найгіршим у лікарні Умеров називає все, що пов’язано з відвіданням туалета і душа.

“Туалет цього, так званого, дев’ятого відділення психіатричної клініки хворі перетворили на клуб. Вони заходять туди поспілкуватися, покурити, чай попити, а місце, де випорожняються, не закрите, і виходить, як на сцені сидиш. Перші п’ять днів я не міг сходити в туалет, потім поскаржився адміністрації, і мені дозволили користуватися службовою вбиральнею. Тому так, найжахливіше, що я згадую – це туалет і душ”, – говорить Умеров.

Він також розказав про процес проведення заключного етапу психіатричної експертизи.

“Лікарка, яка вела мою справу, надала звіт членам комісії. Ми поспілкувалися хвилин 15-20. Все було дуже доброзичливо, вони всі мої колеги, адже я сам лікар за освітою. Тому труднощів переконати їх, що я психічно здоровий, не виникло. І рішення було ухвалено: однозначно – ніяких психічних відхилень у мене немає. І ті задуми, які, мабуть, були у слідства, щоб мене дискредитувати, поки що не здійснилися”, – розказав Умеров.

Він додав, що, на його думку, поміщення його до психіатричної лікарні є методом впливу на людину. І з боку ФСБ це була спроба відродити так звану каральну психіатрію.

“Однак, на щастя, не з боку медичного персоналу”, – зазначає Умеров.

Як відомо, проти Ільмі Умерова російські правоохоронні органи в Криму порушили кримінальну справу за статтею “сепаратизм”. 11 серпня Ільмі Умерову в залі суду стало зле. Лікарі госпіталізували його з підозрою на інфаркт. Після цього підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Родичі та адвокати Умерова заявили, що створені в психіатричній лікарні умови – відсутність регулярного харчування, незадовільний санітарний стан, відсутність кваліфікованої медичної допомоги – становили пряму загрозу життю Ільмі Умерова, були тортурами і нелюдським ставленням.

Українська влада, правозахисники та міжнародні організації закликали припинити каральну психіатрію і звільнити Умерова з клініки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter