Українським біженцям у ЄС продовжили безоплатний роумінг ще на рік

Дата: 10 Липня 2024
A+ A- Підписатися

Українцям, які перебувають у країнах Європейського Союзу, ще на рік продовжили безоплатний роумінг.

Про це повідомляє Європейська комісія.

Фото: Julia M Cameron / Pexels

“Комісія вітає п’яте продовження ще на дванадцять місяців добровільної угоди між 22 європейськими та сімома українськими телекомунікаційними операторами, щоб гарантувати, що біженці з України можуть залишатися на зв’язку через кордон”, – йдеться в повідомленні.

Доступні дзвінки дозволяють тим, хто шукає прихистку в Європі, зв’язатися з родиною та друзями в Україні й навпаки. Це стало можливим завдяки підписантам, які зобов’язалися взаємно знизити свої тарифи для з’єднання дзвінків через кордон.

Останні дані, надані Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC), показали ефективність угоди, що дозволила операторам надавати доступні дзвінки. Крім того, оператори з Європейської економічної зони (ЄЕЗ) продовжують пропонувати біженцям безоплатні SIM-картки, безкоштовні міжнародні дзвінки в Україну та місячні пакети, які можна використовувати в країні перебування.

Окрім телекомунікаційних послуг, оператори ЄЕЗ надають біженцям смартфони, акумуляторні батареї та ноутбуки або підтримують благодійні організації.

Комісія закликає всіх операторів приєднатися до угоди.

Нагадаємо, що наразі абсолютна більшість жителів ЄС погоджується, що постраждалим від війни потрібно надавати гуманітарну підтримку, а також слід приймати в країнах Євросоюзу українських біженців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter