Українські нардепи отримали безліч листів з проханням підтримати законопроєкт про цивільні партнерства – Точка опори ЮА

Дата: 31 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

Народні депутати отримують значну кількість листів від українців із закликом ухвалити законопроєкт №9103 – про інститут реєстрованих партнерств. Часом таких звернень настільки багато, що це заважає бачити інші листи.

Про це під час Форуму союзників/ць “БАМ!” (бізнес/активізм/медіа) повідомила проєктна менеджерка громадської організації “Точка опори ЮА” Римма Ніколаєнко, передає журналістка видання ZMINA. 

“Коли ми говоримо про союзництво, ми завжди маємо на увазі діалог, адже це двосторонній процес. Ми просимо союзників діяти, але також отримуємо від них цінний зворотний зв’язок – як нас бачать ззовні, поза нашою “бульбашкою”. Це завжди діалог, і хоч я не люблю слово “компроміс”, але іноді ми саме таким чином досягаємо певних домовленостей, особливо, коли йдеться про політику”, – підкреслила вона.

Так, Ніколаєнко поділилася недавнім випадком: коли команда “Точки опори ЮА” розпочала роботу з законопроєктом №9103, багато людей звернулися до них з питанням, як їм можна допомогти. Організація закликала їх писати листи народним депутатам, що є одним зі способів донести до них позицію громадян. Нещодавно Римма отримала зворотний звʼязок від однієї з депутаток, яка зазначила, що такі листи надходять постійно і навіть забивають пошту.

“У нас є контекст війни, де, окрім загальних ризиків, існують і додаткові – пов’язані з незахищеністю від держави”, – додала вона.

Ніколаєнко підкреслила, що ці листи пишуть не стільки організації, скільки самі люди, яким критично необхідні партнерства і рівні права вже сьогодні. Вона закликала союзників проявляти розуміння та дозволяти ЛГБТІК-спільноті відкрито відстоювати свої права, бути гучними та видимими, навіть якщо їхні дії здаються надмірними.

“Дозвольте спільноті не перепрошувати за свою яскравість, за свою позицію або її відсутність, за те, що вони не завжди відповідають вашим очікуванням”, – зауважила Ніколаєнко.

Вона наголосила на важливості діалогу та взаємодії між союзниками та ЛГБТІК-спільнотою, зазначивши, що ця взаємодія дозволяє не лише чути зворотний звʼязок, а й розвивати ефективну співпрацю.

Форум союзників/ць “БАМ!” проводить громадська організація “Точка опори ЮА”, і цьогоріч захід відбувся вже впʼяте. Він охоплює широкий спектр тем, які відображають актуальні виклики та потреби українського суспільства, зокрема: медіа і різноманіття, рівність та інклюзія в бізнесі, ЛГБТІК-активізм і союзництво, психологічний добробут, цивільні партнерства, а також пам’ять та меморіалізація.

Нагадаємо, що Україна порушує Європейську конвенцію з прав людини відсутністю будь-якої форми правового визнання одностатевих сімейних партнерств. Це підтверджує рішення Європейського суду з прав людини в справі “Маймулахін і Марків проти України”. Однак усунення цього порушення неможливе без легалізації в Україні шлюбів або цивільних партнерств. 

Читайте також: Цивільні партнерства: що це таке, для кого вони та чому важливо ухвалити закон

Фото обкладинки: Canva

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter