Українська делегація відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ через повернення Росії

Дата: 24 Вересня 2019
A+ A- Підписатися

Делегація Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи не братиме участі в осінній сесії організації з 30 вересня по 4 жовтня.

Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомила нова очільниця делегації Єлизавета Ясько.

Заява про неучасть української делегації в осінній частини сесії роботи Асамблеї.Ми схвалили рішення не подавати…

Опубліковано Lisa Yasko Понеділок, 23 вересня 2019 р.

Під час сесії делегація українського парламенту в ПАРЄ проводитиме консультації з партнерами, щоб повернути асамблеї її репутацію “важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод у Європі”

“Делегація звертається до делегацій держав-членів Ради Європи із закликом провести розширені консультації щодо наслідків безумовного повернення РФ до ПАРЄ та розробки ефективних механізмів відповідальності держав-порушниць статутних документів РЄ та норм міжнародного права”, – йдеться у зверненні. 

Окремо делеагція України звернулася до Франції, що наразі головує в Комітеті міністрів Ради Європи, щоб провести консультації за участю президента Емануеля Макрона щодо повернення довіри до Ради Європи.

Як відомо, вночі 25 червня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким дозволила Росії повернутися до сесійної зали та не виконувати жодних умов, пов’язаних з відновленням територіальної цілісності України. Це рішення підтримали тоді 118 депутатів, а 62 – проголосували проти. Того ж дня на знак протесту проти повернення Росії українська делегація призупинила участь у роботі асамблеї, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації.

Згодом у доповіді моніторингового комітету ПАРЄ щодо повноважень російської делегації серед вимог та закликів до Росії журналісти не знайшли пунктів, пов’язаних з питаннями окупованого Криму та військової агресії на Донбасі. Проте в документі залишили питання сплати Росією внесків. 

Нагадаємо, що Росію позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у 2014 році після незаконної анексії Криму. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: