“Україні треба вірити в справедливість”: у Гаазі провели зустріч щодо розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

Дата: 15 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

У Гаазі відбулася конференція щодо розслідування злочинів, скоєних Росією в Україні, та забезпечення правосуддя. Міжнародні адвокати, прокурори та судді обговорили алгоритм притягнення винних до відповідальності з огляду на національні та міжнародні механізми. 

Про це повідомляє Укрінформ. 

Фото: Depositphotos

“Жорстоке повномасштабне вторгнення Росії в Україну кидає виклик усій системі міжнародного права. І ми повинні використовувати всі можливі засоби для забезпечення справедливості. Адже лише спільними скоординованими зусиллями ми можемо встановити повну картину подій, зібрати докази та досягнути істини”, – розповіла представниця посольства України в Гаазі Мирослава Красноборова.

За її словами, такі міжнародні експертні конференції важливі для української сторони, оскільки перемога у війні має супроводжуватися також перемогою на правовому фронті. Зокрема, для цього українські правоохоронні органи проводять власні національні розслідування, відповідні справи розглядаються в українських судах.

“Низка країн надає експертну допомогу в здійсненні розслідувань кримінальних проваджень. При цьому Офіс прокурора МКС проводить власне незалежне, неупереджене розслідування”, – зазначила представниця посольства.

Водночас фахівчиня з кримінального права Крістіна Ван ден Вінгарт наголосила, що Україні треба вірити в справедливість.

“Ви знаєте, що, коли йшла війна в Югославії, ніхто не очікував, що побачить Мілошевича чи Караджича в Гаазі. Візьмемо Сьєрра-Леоне: ніхто не очікував побачити Чарльза Тейлора, а він урешті-решт був притягнутий до відповідальності й покараний. Подивіться на Судан, на президента Аль-Башира, він довгий час був захищений, його не видавали суду, але зараз він у в’язниці”, – зазначила вона.

За словами Ван ден Вінгарт, притягнення винних до відповідальності відбулося завдяки зміні режиму. На її думку, це єдиний спосіб, завдяки якому можна побачити Путіна перед судом.

Нагадаємо, що у вересні президент України Володимир Зеленський створив робочу групу з опрацювання питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України. 

Примітно, що трибунал буде не проти Росії як проти держави, а проти конкретних осіб, найвищого політичного і військового керівництва РФ за скоєння злочину агресії проти України. Для притягнення до відповідальності Росії як держави відповідну справу слухатимуть у Міжнародному суді ООН. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: