Українець став найкращим студентом у світі за версією премії Global Student Prize за те, що створив дрон-міношукач

Дата: 22 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

17-річний Ігор Клименко розробив Quadcopter Mines Detector – квадрокоптерний міношукач. За це хлопець став переможцем премії Global Student Prize 2022 та отримав 100 тисяч доларів.

Про це повідомили у фонді Global Teacher Prize. 

Фото: Global Student Prize

“Дочірня нагорода Global Teacher Prize у розмірі 100 тисяч доларів США присуджується одному видатному студенту, який справив реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і суспільство”, – йдеться у повідомленні.

У хлопця з дитинства був інтерес до науки. А в 5 класі, коли Росія вторглася на Схід України, він зацікавився розвʼязанням проблеми наземних мін, які становлять небезпеку для українців. У 10 класі він почав використовувати для цього квадрокоптери та дрони.

Останні два роки Ігор активно працює над своїм останнім дослідженням – квадрокоптерним міношукачем (Quadcopter Mines Detector), який презентує на різних конкурсах та виставках. 

Так, він був фіналістом фестивалю інноваційних проєктів “Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ” та отримав золоту медаль у молодшій категорії на Малайзійській 21-й технологічній виставці-2022. 

Ігор розробив два робочих прототипи свого пристрою, а нині працює з інвесторами та різними організаціями, щоб його винахід якнайшвидше запрацював у реальних умовах.

Квадрокоптерний міношукач допоможе зменшити кількість загиблих через вибухові пристрої та швидше почати відбудову України, кажуть у Global Student Prize. 

Як пояснює Ігор, пристрій складається з дрона і металодетектора, який дозволяє визначити точне місцезнаходження міни.

Відомо, що хлопець продовжував роботу над проєктом, навіть перебуваючи в укритті з 8 людьми, коли біля його села відбувалися бойові дії, щоб допомогти українським військовим.

Ігор уже отримав два офіційних патенти на свій пристрій від України. 

Нині студент бере участь у преінкубаційній програмі UF Startup School Beginner 2022 і незабаром планує підписати угоду про співпрацю.

Ігор є членом Малої академії наук України, а ще він викладає математику для молодших школярів з різних куточків України протягом 2 років.

Фото: Global Student Prize

“Вирісши у зруйнованій війною країні, де щодня він чує шум літаків або ракет, Ігор активно волонтерить для підтримки військових зусиль… Він продовжує навчатися, попри наслідки війни, щоб здобути хорошу освіту, продовжувати свій розвиток, дослідження та відбудовувати Україну”, – кажуть організатори премії.

Грошову винагороду від Global Student Prize Ігор планує витратити на залучення компаній, які могли б інвестувати у масове виробництво його пристрою з розмінування.

Нагадаємо, що в Україні створили мобільний застосунок з мінної безпеки MineFree. Він дозволяє користувачам повідомити про виявлення підозрілих предметів, а також отримати сповіщення про наближення до небезпечного об’єкта.

Раніше ZMINA повідомляла, що понад 82,5 тисячі квадратних кілометрів території України потребують розмінування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: