Українці з ВІЛ можуть усиновлювати дітей: МОЗ оновило відповідний перелік

Дата: 27 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоров’я прибрало з переліку захворювань, за наявності яких не можна стати всиновлювачем, ВІЛ-інфекцію. 

Про це йдеться у відповідному наказі. 

Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік захворювань, за яких людині забороняється всиновлювати дітей, ще 2008 року. Документ із того часу неодноразово критикували правозахисники. У 2017 році у відомстві вирішили змінити перелік з наказу та показали громадськості проєкт документа. З нього, окрім ВІЛ-інфекції, мали вилучити й “розлад ґендерної ідентичності”, що дозволило б усиновлювати дітей трансґендерним людям. Однак до сьогодні змін до наказу не вносили.

Минулого року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і нечинним відповідний пункт наказу. Зміни до переліку внесли саме через це рішення. 

Нагадаємо, що Україна – лідер серед країн Європи за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За даними ВООЗ, близько 7% ВІЛ-інфікованих із загального числа заражених проживає зараз саме в 55 країнах європейського регіону, умовно розділеного на Східну, Центральну і Західну Європу. Відомо, що приблизно 250 тисяч українців сьогодні живуть з ВІЛ, проте лише 140 тисяч з них знають про свій статус. 

Найближчим часом Європа може досягнути показників UNAIDS 90–90–90. Із 2016 року в Києві працює проєкт “Сталість ВІЛ-послуг”, згідно з яким до 2021 року столиця має досягнути таких показників. Нещодавно Україна офіційно перейшла на нові стандарти лікування ВІЛ. ZMINA докладно писала про те, що ж змінилось у підході до лікування інфекції

На жаль, в Україні люди, що живуть з ВІЛ, досі стикаються зі стигматизацією через свій діагноз. Через це представники груп ризику бояться проходити тестування, не знають свого ВІЛ-статусу, а деякі досі вважають ВІЛ / СНІД виключно хворобою гомосексуалів, працівників і працівниць комерційного сексу та наркозалежних.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: