Українці, які постраждали від агресії РФ, зможуть отримати до 30 тисяч євро, звернувшись до ЄСПЛ

Дата: 22 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Кожен громадянин України, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро. Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше 16 січня 2023 року.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Фото: Європейська правда

“Від сьогодні сформувати заяву до ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему: espl.com.ua. Система спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення і підказує громадянам, що саме потрібно вказати”, – йдеться у повідомленні.

Перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ:

  • загибель родича;
  • зруйноване житло;
  • поранення;
  • незаконне позбавлення волі;
  • катування;
  • зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.

Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву в одному з відділень “Укрпошти”. При заповненні заяви автоматично сформується адреса ЄСПЛ, яку необхідно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника є безплатними.

“Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно. Термін розгляду заяви може становити від одного року, вірогідність отримання компенсації є високою. Електронну заяву для формування заяви до Європейського суду з прав людини запущено швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Для отримання консультації зверніться до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у вашому місті: https://helsinki.org.ua/advice-centres/”, – пояснили в міністерстві.

Як уточнили виданню ZMINA в УГСПЛ, в разі ухвалення ЄСПЛ рішення про виплату компенсації, її виплачуватиме держава, стосовно якої було визнано правопорушення. 

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін підписав закон про невиконання рішень Європейського суду з прав людини, ухвалених після 15 березня 2022 року. Інший підписаний президентом РФ закон прибирає рішення ЄСПЛ із підстав для перегляду кримінальних справ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter