Українці вважають громадські організації ефективнішими за уряд у розв’язанні проблеми депортації дітей до РФ

Дата: 09 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Переважно опитані дослідниками українці не дуже упевнені в здатності українського уряду захистити дітей від депортації та пропаганди з боку Росії (40%), а зовсім не впевнені в цьому 23% опитаних. 

Такі дані дослідження, проведеного ГО “Харківський інститут соціальних досліджень”. 

Оцінювання опитаними українцями ефективності органів та установ у розв’язанні питань депортації дітей до Росії. Скриншот сторінки дослідження

Ефективними дії уряду вважають лише 33%. У цей варіант відповіді об’єднали дві категорії – “дуже” та “дещо впевнені”.  

Найбільш ефективними або радше ефективними називають дії українських громадських організацій (49%) та міжнародних організацій (43%).

Утім, учасники фокусованих групових інтерв’ю висловлювались, що уваги до проблеми депортації українських дітей на міжнародному рівні не досить, а уряди країн Європи й США, а також міжнародні організації працюють “вкрай погано”

Соціологічні дослідження не вперше фіксують, що серед українців довіра до громадських та міжнародних організацій є вищою за довіру до парламенту та уряду. 

Як варіанти запобігання насильному вивезенню дітей до РФ учасники опитування Харківського інституту соціальних досліджень називали: 

  • створення коридорів та умов для евакуації сімей з дітьми з окупованих територій (69%);
  • створення ефективних механізмів ідентифікації та пошуку депортованих дітей (64%); 
  • створення міжнародної коаліції, яка докладатиме дипломатичних зусиль задля повернення депортованих українських дітей (54%); 
  • створення системи психологічного відновлення для дітей, яких повернули з депортації, та їхніх сімей (52%); 
  • створення ефективної системи соціальних сервісів для дітей, яких повернули з депортації та їхніх сімей (42%).

Значна частина учасників групових інтерв’ю казала, що держава не досить опікується людьми, які лишилися в окупації, а належних умов для розміщення та проживання в нових громадах не створила. Втім, зустрічались і позитивні оцінки. 

Дослідники, щоб дізнатися думку українців, провели інтерв’ю віч-на-віч та групові загалом із 614 людьми. Застосована вибірка показує доросле населення України віком від 18 років і старше.

Нагадаємо, що серед українців менш як 20% регулярно цікавляться темою депортації дітей до РФ. 

Фотографія обкладинки: Reuters 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter