Україна змінює цілі у війні: тепер ідеться про звільнення всіх територій

Дата: 10 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна в разі перемоги в битві за Схід України хотіла б звільнити всі свої території, окуповані Росією. Утім, він також не відкидає перемовин. 

Про це міністр розповів в інтерв’ю Financial Times.

Дмитро Кулеба

“Картина перемоги – це концепція, що розвивається. У перші місяці війни перемога для нас виглядала як відведення російських військ на позиції, які вони займали до 24 лютого, і розплата за завдані збитки. Тепер, якщо ми будемо досить сильні на військовому фронті й виграємо битву за Донбас, що буде вирішальним для подальшої динаміки війни, то, безумовно, перемога для нас у цій війні буде звільненням решти наших територій”, сказав Кулеба.

Міністр додав, що лише поразка Росії дозволить Україні знову відкрити свої чорноморські порти та відновити експортну економіку. 

Якщо Київ отримає “ще більше військової підтримки, ми зможемо відкинути їх із Херсонської області, розгромити Чорноморський флот і розблокувати прохід до моря”

Серед іншого Кулеба визнав, що кровопролиття може бути занадто великим, і Україні, можливо, доведеться вести перемовини про врегулювання. 

У такому разі Київ хотів би “підійти до неминучого моменту з найсильнішими картами”, сказав очільник МЗС.

Кулеба сподівається, що західні партнери продовжать підтримку України й нададуть сучасну зброю для боротьби проти загарбників.

Він також упевнений, що союзники підтримають Україну до кінця, включно з витісненням Росії з Донбасу та Криму, оскільки саме агресія Москви дала Заходу нове відчуття мети. 

За словами Кулеби, коли три місяці тому “демократія була в занепаді”, а “авторитарні режими йшли в наступ”, опір України “повернув США та ЄС єдність”.

“Вони вже відчувають, що наша перемога буде і їхньою перемогою, і тому я вірю, що вони підтримають нас”, – сказав міністр.

Нагадаємо, 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз, який спростить постачання зброї до України та Європи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter