Україна наклала арешти на 44 російські літаки через незаконні польоти до Криму

Дата: 17 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

Українські правоохоронці за клопотанням прокуратури автономії наклали арешти на 44 літаки, які незаконно літали до окупованого Криму.

Про це повідомляє пресслужба Прокуратури Автономної Республіки Крим у мережі Telegram

“Оскільки з березня 2014 року Україна закрила повітряний простір над окупованим півостровом Крим у зв’язку з неможливістю здійснювати нагляд за безпекою польотів при організації повітряного руху, а також гарантування безпеки польотів, офіційно припинено функціонування всіх аеропортів окупованої території півострова”, – мовиться в повідомленні.

Як відомо, що Україна встановила та наклала арешти в середньому на 109 літаків російських авіакомпаній. У прокуратурі не називали авіакомпаній, чиї літаки арештував український суд. 

9 вересня ZMINA повідомляла, що українські правоохоронці ініціювали арешти 65 літаків – порушників порядку в’їзду та виїзду з окупованого Криму.

24 липня Прокуратура АРК та СБУ в автономії повідомили про підозру пілоту однієї з російських авіакомпаній у порушенні правил міжнародних польотів і незаконному переправленні людей через державний кордон України. Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію Криму і виїзду з неї є кримінальним злочином, а режим закритих аеропортів передбачений західними санкціями.

Як відомо, з початком тимчасової окупації Росією Криму, в березні 2014 року, Державіаслужба України ухвалила рішення про заборону всіх польотів над Кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль української авіавлади над кримським авіаційним простором.

У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації, дотримуючись конвенції ICAO про міжнародну цивільну авіацію, заборонила польоти до Криму, не узгоджені з українською стороною.

Утім, відтоді до Міжнародного аеропорту “Сімферополь” імені Амета-Хана Султана, аеропорту “Бельбек” поблизу Севастополя літають борти виключно російських авіакомпаній.

Аеропорт Сімферополя, 28 червня 2020 року

25 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України оголосив про заборону перельотів літаків російських авіакомпаній над небом України. Із 26 листопада 2015 року Державіаслужба України заборонила транзитне використання свого повітряного простору для всіх авіакомпаній РФ.

За даними санкційної бази видання BlackSeaNews, Україна активніше запроваджує санкції проти російських авіакомпаній, які незаконно літають до Криму, ніж США та Європейський Союз.
 
Раніше Кримська правозахисна група неодноразово висловлювала занепокоєння тим, що окупаційна влада не припинила авіасполучення Криму з російськими регіонами, що створює додаткові ризики поширення коронавірусної інфекції.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: