Україна з партнерами спробує оскаржити права російської делегації в ПАРЄ

Дата: 27 Січня 2020
A+ A- Підписатися

Українська делегація в ПАРЄ разом із представниками держав-партнерів спробує оскаржити повноваження російської делегації в асамблеї.

Про це розповів у Страсбурзі делегат від України Олексій Гончаренко, повідомляє “Європейська правда”.

Нова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи розпочинається 27 січня. За задумом української делегації та партнерів, під час формального затвердження повноважень делегацій від усіх держав група депутатів встане на знак протесту проти присутності в залі представників від Росії, що призупинить процедуру.

“Уже є домовленість, ми встаємо. Латвійська делегація підніме питання оскарження повноважень РФ за процедурними підставами, грузинська – за змістовними підставами (тобто щодо порушення росіянами своїх зобов’язань у РЄ). Чому грузинська – бо Грузія головує в Комітеті міністрів Ради Європи”, – розповів Гончаренко. 

Для скасування автоматичного затвердження повноважень РФ у залі потрібно два скасування, тобто щоб встали відповідно 10 та 30 депутатів з п’яти держав. Ця підтримка, за словами Гончаренка, в України є.

“Головний аргумент щодо процедурних питань – те, що в складі російської делегації є депутати з чорного списку ЄС, які перебувають під санкціями, а саме Калашников та Слуцький. І у нас є висновок Венеційської комісії про те, що це – достатня підстава для оскарження”, – пояснив він.

Після цього питання про повноваження росіян буде спрямоване в комітети для розроблення проєкту рішення. Фінальне рішення про оскарження чи підтвердження повноважень РФ має бути ухвалене протягом двох перших діб роботи сесії, запевнив Гончаренко.

Нагадаємо, що Росію позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у 2014 році після незаконної анексії Криму. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

Проте в червні минулого року асамблея ухвалила рішення, яким дозволила Росії повернутися до сесійної зали та не виконувати жодних умов, пов’язаних з відновленням територіальної цілісності України. Це рішення підтримали тоді 118 депутатів, а 62 – проголосували проти. Того ж дня на знак протесту проти повернення Росії українська делегація призупинила участь у роботі асамблеї, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації.

Згодом у доповіді моніторингового комітету ПАРЄ щодо повноважень російської делегації серед вимог та закликів до Росії журналісти не знайшли пунктів, пов’язаних з питаннями окупованого Криму та військової агресії на Донбасі. Проте в документі залишили питання сплати Росією внесків. 

Наприкінці минулого року Венеційська комісія дійшла висновку, що ПАРЄ не зобов’язана відмовляти у визнанні повноважень депутатів з держави-члена РЄ, яка анексувала частину іншої держави.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter