Україна до кінця року планує ухвалити Концепцію захисту прав постраждалих унаслідок російської агресії

Дата: 13 Листопада 2024
A+ A- Підписатися
Влада планує ухвалити Концепцію вдосконалення національної системи правового захисту та підтримки осіб, постраждалих унаслідок збройної агресії проти України, до кінця цього року.
 
Про це повідомила заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук на своїй фейсбук-сторінці
 

 

Вона повідомила, що документ розглядали в Офісі президента за участю представників центральних органів влади, громадських організацій, експертів та представників Ради Європи.

“Ми маємо напрацювати цілісне бачення підтримки різних категорій осіб, постраждалих від російської агресії. Така концепція буде базою для подальшої нормотворчої роботи та, власне, практичної діяльності державних органів, громадського сектору та міжнародних партнерів. Питань багато: фізична та медична реабілітація, відновлення житла, відшкодування майнової шкоди й багато інших юридичних і фінансових питань”, – повідомила заступниця керівника Офісу президента.
 
Концепцію створили, щоб дати загальне уявлення про програми підтримки та невідкладні заходи для осіб, які постраждали від збройної агресії проти України. Документ спрямований на встановлення системного підходу до ідентифікації, категоризації та підтримки постраждалих осіб, забезпечуючи захист їхніх прав та задоволення їхніх потреб.
 
Концепція також має узгодити та сформулювати пропозиції щодо вдосконалення таких заходів з урахуванням міжнародного права, Європейської конвенції з прав людини, практики ЄСПЛ, стандартів Ради Європи, міжнародного гуманітарного права та прав людини, включно з міжнародним звичаєвим правом.
 
На переконання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, вона має стати основою для розроблення урядової Стратегії підтримки осіб, постраждалих унаслідок збройної агресії проти України, та плану з її реалізації. 
 
Напередодні ZMINA повідомляла, що попри дедалі більшу кількість постраждалих від війни в українському законодавстві досі немає визначення категорій осіб, постраждалих від збройної агресії проти України, та комплексної системи компенсації шкоди, спричиненої збройною агресією проти України.

Раніше правозахисники оприлюднили 11 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах широкомасштабної збройної агресії на 2024 рік.

Коаліція громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих унаслідок збройного конфлікту, закликала Верховну Раду визначити категорії осіб, постраждалих через збройну агресію проти України, для надання їм повноцінної підтримки та захисту.

Напередодні, під час презентації тіньового звіту для Європейської комісії, заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра повідомила, що до підготовленого проєкту стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на п’ять років увійшло питання забезпечення перехідного правосуддя на деокупованих територіях. 
 

Голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик під час презентації заявила, що на відміну від інших країн – кандидатів до ЄС держава повинна надати відповіді та напрацювати підходи до низки викликів під час деокупації та реінтеграції звільнених територій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter