Україна повернула тіла ще 64 полеглих захисників

Дата: 06 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

6 жовтня, у пʼятницю, в Україну повернули тіла 64 полеглих захисників. Їх передадуть правоохоронцям та судмедекспертам для встановлення осіб загиблих.

Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

“ЗСУ забезпечать належне та безпечне перевезення репатрійованих тіл загиблих оборонців України до визначених державних спеціалізованих установ. Там їх передадуть представникам правоохоронних органів та судово-медичним експертам з метою організації і проведення слідчих дій та судових експертиз, необхідних для встановлення осіб загиблих”, – йдеться у повідомленні.

Українська сторона, відповідно до норм Міжнародного гуманітарного права, передала останки російських комбатантів, загиблих внаслідок збройної агресії проти України.

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

“Україна продовжує вживати усіх можливих законних заходів у межах норм МГП щодо встановлення місцеперебування оборонців України, які зникли безвісти або потрапили до полону у зв’язку зі збройною агресією проти України, з метою їх подальшого повернення на підконтрольну уряду України територію”, – додали в Координаційному штабі. 

Раніше ZMINA писала, що минулого року Україні вдалося повернути тіла захисників, які загинули внаслідок теракту, вчиненого окупантами в Оленівці. Наразі більшість з них вже вдалося ідентифікувати. Аналіз ДНК триває.

Нагадаємо, що під час попереднього обміну тілами загиблих військовослужбовців, який відбувся 15 вересня, Україні вдалося повернути додому 51 полеглого захисника. Загалом за два роки роботи Координаційного штабу репатріювали тіла 1832 українських бійців.

Читайте також: Перерозподіл функцій Уповноваженого з питань безвісти зниклих: чому суперечить закону і як зашкодить пошуку цивільних

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter