Україна не каратиме іноземців за те, що не встигли вчасно виїхати з країни через карантин

Дата: 17 Березня 2020
A+ A- Підписатися

В ухваленому Верховною Радою законі про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), прописали норму, що забороняє притягати до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України.

З текстом закону можна ознайомитися на сайті парламенту. 

Від адміністративної відповідальності звільняються іноземці та особи без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів / підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України, у зв’язку із введенням карантинних заходів.

Водночас Україна попросила інші країни запровадити подібне рішення, щоб українці, у яких збіг термін перебування за кордоном і які не можуть повернутися додому, не потрапляли під адміністративні покарання.

Наразі у Франції ухвалили рішення, яке на 3 місяці продовжує термін дії документів, які дають іноземцям право на перебування в країні.

Як відомо, ухвалений парламентом закон передбачає, зокрема: 

  • накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення правил щодо карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішеннями органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями;
  • штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років карається порушення правил та норм, встановлених для запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або свідомо могли спричинити поширення цих захворювань;
  • позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років караються ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.

Нагадаємо, що задля недопущення епідемії коронавірусної інфекції в Україні запровадили карантин на три тижні. Обмеження ввели, зокрема, на проведення масових заходів, у яких заплановано участь 200 та більше осіб. Також із 12 березня до 3 квітня не працюватимуть навчальні заклади. Із 16 березня 2020 року і до 3 квітня також припиняється в’їзд іноземців та осіб без громадянства на територію України (окрім тих, що мають право на проживання в Україні). 

Через коронавірус на лінії розмежування на Донбасі припинили пропускати людей. Правозахисники вже почали отримувати численні звернення від переселенців, які виїжджали на непідконтрольні території тимчасово і тепер не можуть повернутися звідти. Рішення про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду та виїзду уряд ухвалив і щодо окупованого Криму. 

Кабінет Міністрів також ухвалив рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: