Україна і Данія домовилися співпрацювати у сфері біогазів

Дата: 09 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Український та данський уряди уклали домовленість про партнерство у сфері відновлюваних джерел енергії з особливим акцентом на біогазі. 

Про це розповіли в уряді. 

Завод у Житомирі, де зі сміття роблять біопаливо. Фото: Суспільне

Ще торік український уряд подарував “друге життя” деяким відходам виробництв, що дозволило використовувати їх для виробництва кормів, добрив та навіть під час будівництва доріг.

Однією з перспективних сфер використання відходів є створення біогазу / біометану. 

“Як показав досвід під час війни, коли були перебої з електроенергією, деякі громади убезпечили себе від відключень завдяки біогазовим станціям, що розташовані на їх територіях. Тож на сьогодні важливо забезпечити певну децентралізацію в енергетичній сфері за зразком адміністративної реформи”,розповідав торік заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня

Україна та Данія вже 10 років співпрацюють у сфері енергетики, а почався цей процес із вітрової енергетики та інших відновлюваних джерел. 

“Тепер додався ще один компонент – біогаз. Є багато данських компаній, які готові долучитися до співпраці з Україною в цьому напрямку”, – каже міністр клімату, енергетики й комунальних послуг Данії Ларс Огор.

Нагадаємо, в Житомирі в експериментальному режимі запрацював сміттєпереробний завод, що утворює зі сміття біопаливо, яке потім закуповують цементні заводи.

Кілька років тому парламент ухвалив профільний закон щодо сміття. До цього Україна була єдиною країною в Європі, де держава не мала контролю над відходами, а понад 90% їх ховали в землю. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter