Україну обрали непостійним членом Радбезу ООН

Дата: 15 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Україну обрано непостійним членом Ради Безпеки ООН на 2016-2017 роки.

Як повідомляє “Європейська правда“, під час голосування Україна отримала підтримку 177 країн зі 193 членів Генасамблеї ООН.

Україна вже тричі обиралася до складу непостійних членів Радбезу ООН, останній раз у 2001-2002 роках.

Раніше глава МЗС Павло Клімкін заявив, що позиція Києва під час роботи Радбезу “точно не буде примирливою” щодо Росії, яка є постійним членом цього органу.

Обрання до Ради Безпеки є особливо важливим для нас на тлі російської агресії. Вперше ми отримали абсолютно унікальну ситуацію, яку не можна було уявити, що постійний член Радбезу – це агресор, що веде гібридну війну проти України“, – сказав Клімкін.

Крім України статус непостійного члена Радбезу ООН також отримали Японія, Єгипет, Сенегал та Уругвай. Всі вони почнуть виконувати свої обов’язки 1 січня 2016 року.

Нагадаємо, до Ради Безпеки ООН входять 15 країн, постійні члени – Велика Британія, Китай, Росія (як правонаступниця СРСР), США та Франція. Вони також мають право вето під час голосування.

Як відомо, наприкінці липня Росія заветувала проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи малайзійського “Боїнга”, що сталася над Донбасом 17 липня 2014 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter