“Український уряд підірвав довіру до себе” – Комітет захисту журналістів про Бабченка

Дата: 31 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Базований у Нью-Йорку Комітет захисту журналістів вважає, що інсценуванням убивства російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка український уряд “підірвав довіру до себе”.

Про це йдеться в заяві організації.

“Зважаючи, що СБУ є розвідувальним відомством, яке займається обманом, заплутуванням та пропагандою, визначення істини буде дуже важким”, – стверджують аналітики КЗЖ.

Водночас у комітеті кажуть, що “дуже зраділи, що Бабченко живий”. “Ми визнаємо, що Бабченко брав участь в обмані і сказав, що не був би живий без втручання СБУ”, – ідеться в заяві КЗЖ.

Перед цими твердженнями в комітеті поставили низку запитань до України, щоб визначити, “наскільки неминучою і достовірною була ймовірна загроза життю Бабченка” і чи потребувала ця ситуація саме таких дій українських правоохоронців.

Раніше з подібними заявами виступили в ОБСЄ та організації “Репортери без кордонів”.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що в Києві вбили російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка. Правоохоронці зазначили, що в нього стріляли в його квартирі, після чого він помер у кареті швидкої.

30 травня голова СБУ Василь Грицак повідомив, що журналіст живий, і попросив його зайти до залу прес-центру Служби безпеки України.

Грицак стверджує, що спецслужбі вдалося розкрити план з підготовки вбивства журналіста. СБУ затримала громадянина України Г., якого, за словами Грицака, для організації вбивства найняли російські спецслужби.

Перед цим Міністерство закордонних справ Росії і Кремль відкидали свою причетність до вбивства Бабченка.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: