Український суд відмовився визнавати факт російської агресії (доповнено)

Дата: 12 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Шевченківський суд міста Києва за наслідками майже дворічного розгляду відмовився визнавати факт російської агресії в Україні.

Про це повідомляє “Відкритий суд”.

Як передають очевидці, міністерство закордонних справ та генпрокуратура не заперечували проти задоволення заяви, але президент в особі представника категорично наполіг на відмові у встановленні факту збройної агресії.

Російська військова техніка, захоплена українською армією. Документальна виставка “Присутність” на Михайлівський площі в Києві, лютий 2015 року

29 серпня 2014 року правозахисник та керівник проекту “Відкритий Суд” Станіслав Батрин звернувся до Шевченківського районного суду з вимогою встановити факт збройної агресії проти України. Суд першої інстанції двічі відмовлявся відкривати провадження у справі, проте правозахисник отримав дві перемоги в судах апеляційної інстанції, за наслідками чого провадження відкрили.

За час судового розгляду, заявник та волонтери змогли долучити понад 1000 аркушів офіційних документів органів державної влади на підтвердження фактів вторгнення та нападу російських військ, блокади стратегічних об’єктів та вбивств громадян Українии.

У лютому Адміністрація президента попросила суд відкласти засідання у справі з метою формування правової позиції, а пізніше представники президента попросили відмовити у задоволенні заяви про встановлення факту збройної агресії Російської Федерації.

За словами активістів “Відкритого суду”, дивну роль у процесі відіграло міністерство внутрішніх справ: спочатку відомство розмістило в себе на сайті інформацію про володіння доказами присутності регулярних військ РФ на території України, однак чиновники відмовились надати їх на вимогу суду.

Заявник планує оскаржити рішення в апеляційному суді.

Професор та президент Української асоціації міжнародного права Олександр Задорожній у коментарі Центру інформації про права людини назвав таке рішення ганьбою для суду.

“Я знаю багато десятків судових рішень судів не лише у Києві, а й в інших містах України, які визнають доконаний факт агресії Російської Федерації”, – сказав
завідувач кафедри міжнародного права Національного університету ім. Тараса Шевченка Олександр Задорожній.  

Нагадаємо, Верховна Рада у квітні минулого року визнала факт збройної агресії Росії проти України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: