Український Червоний Хрест звинуватили в торгівлі гумдопомогою

Дата: 23 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Відділення Товариства Червоного Хреста в Україні торгують гуманітарною допомогою. За результатами внутрішнього аудиту діяльності Київської міської організації Товариства Червоного Хреста звільнили голову цієї організації.

Про це повідомила Transparency International Ukraine (TI).

Пізніше на засіданні Правління Червоного Хреста звільнили голову Солом’янської райорганізації, а від голови Печерської районної організації надійшла заява про звільнення за власним бажанням.

“Після того як волонтери Товариства Червоного Хреста повідомили ТІ Україна про численні випадки торгівлі гуманітарною допомогою, ми закликали правоохоронні органи, Міністерство охорони здоров’я України, а також партнерів Товариства втрутитись у ситуацію і зауважити на оприлюднені викривачами факти корупції. Під тиском громадськості Товариство ініціювало внутрішні перевірки. Крім звільнення очільників двох місцевих організацій, було вирішено оголосити догану головам Деснянської, Оболонської та Печерської районних організацій, а за неналежне ведення роботи оголосити попередження головам Голосіївської, Дарницької, Дніпровської, Святошинської та Шевченківської районних організацій”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, триває перевірка в Одеській організації Товариства Червоного Хреста України.

Там у присвоєнні гуманітарного вантажу зі Швейцарії підозрюють голову обласної організації Тамару Барніч. На час проведення перевірки Барніч відсторонили від виконання своїх обов’язків. Також в Одесі триває кримінальне розслідування з цього приводу.

“Починаючи з кінця січня до ТІ Україна звернулися декілька викривачів, які додатково повідомили про факти здачі в оренду візків для інвалідів, про бездіяльність патронажних сестер за бюджетні кошти, продаж гуманітарної допомоги”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у TI Україна заявили, що мають документи і факти, які свідчать про бездіяльність патронажних сестер в окремих регіонах, про відсутність їх співпраці з медичними і соціальними закладами, де вони повинні отримувати списки тих, хто потребує допомоги.

Правоохоронні органи вже розглядають заяву борців з корупцією та матеріали щодо можливості притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб ТЧХУ і окремих державних службовців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter