Українські школи отримають зіркові абетки жестової мови

Дата: 28 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

16 200 українських шкіл отримають примірники абетки дактильно-жестової мови, які створили за участю популярних українців та українок.

Про це повідомляє прес-служба МОН.

В абетці, яка покликана популяризувати вивчення жестової мови, відомі діячі культури жестами передають літери українського алфавіту. До проекту долучилися футболіст та тренер української збірної з футболу Андрій Шевченко, співачки Наталія Жижченко та Джамала, ведуча Маша Єфросиніна та інші.

Абетки створили в межах Меморандуму про співпрацю в розбудові інклюзивного суспільства та популяризації жестової мови, який 27 вересня підписали Міністерство освіти й науки та громадська організація “Відчуй”.

“Сьогодні щонайменше 223 тисячі людей спілкується жестовою мовою. Це робить її однією із найвживаніших в Україні. Завдяки співпраці з ГО “Відчуй” ми зможемо поширити цю інформацію в усіх школах України і, можливо, навіть заохотити молоде покоління вчити жестову мову”, – зазначила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Також у меморандумі прописана співпраця в межах проекту “Коли тиша заговорила”, спрямованого на розвиток толерантності та популяризацію інклюзії серед працівників та учнів шкіл, йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, Міністерство освіти і науки України планує до кінця 2018 року визначитись із переліком обов’язкових для вивчення державними службовцями жестів дактильно-жестової мови.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: