Українська трійка “Сенцов-Кольченко-Савченко” залишається сидіти в російській в’язниці

Дата: 10 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону на півроку продовжив термін ув’язнення під вартою українському режисерові Олегу Сенцову та Олександру Кольченку. 

Про це повідомляє видання Медіазона з посиланням на адвоката Сенцова Ольги Чавдар.

“Відбулося попереднє засідання, на якому обвинуваченим продовжили термін ув’язнення під вартою. За рішенням суду, вони лишаться під вартою ще на півроку, тобто до січня 2016 року”, – сказала адвокат.

Cуддя не задовільнив також і клопотання адвоката Кольченка Світлани Сидоркіної про повернення справи в прокуратуру. 

Наступні судові засідання відбуватимуться у відкритому режимі. Але адвокати підозрюваних не зможуть розголошувати ті дані з матеріалів справи, які вважаються державною таємницею. 

Наступне засідання відбудеться 21 липня о 9.30. 

Як відомо, український режисер Олег Сенцов відкрито виступав проти окупації Криму Російською Федерацією, брав участь у гуманітарній допомозі українським військовим у Криму в лютому-травні 2014 року. Російське слідство інкримінує Олегу Сенцову створення в Криму терористичного співтовариства, яке було структурним підрозділом “Правого сектора”. На думку слідчих, чоловіки створили співтовариство, аби спонукати вихід півострова зі складу Росії. Олег Сенцов та Олександр Кольченко обвинувачення категорично заперечують. 

Тим часом Міністерство закордонних справ України висловлює протест через нові “безпідставні та сфабриковані російською владою обинувачення” проти ув’язненої народної депутатки Надії Савченко.

Як повідомляє прес-служба відомства, занепокоєння викликає повне нехтування з боку Росії взятих на себе зобов’язань відповідно до п.6 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей.

“6 липня 2015 року Слідчий комітет РФ повідомив про завершення розслідування кримінальної справи стосовно Надії Савченко. До раніше висунутих надуманих звинувачень у пособництві у вбивстві двох громадян РФ, незаконному перетині кордону і інших, додано ще більш безглузде – звинувачення у вбивстві цих росіян. При цьому слідство кілька разів повністю проігнорувало надані захистом українки докази непричетності до інкримінованих дій”, – йдеться в заяві міністерства.

Дипломати вказують на відверту упередженість російської сторони, оскільки слідчі органи відхилили всі без винятку клопотання адвокатів Надії Савченко щодо проведення додаткових експертиз за наявними у справі висновками російських експертів.

МЗС України також зауважує, що Росія продовжує нехтувати її європейським парламентським імунітетом як члена Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Нагадаємо, 8 липня Загальний комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії, прав людини і гуманітарних питань прийняв резолюцію “Викрадені і незаконно ув’язнені в Російській Федерації українські громадяни”. Резолюція вимагає звільнити викрадених українських громадян, у тому числі Надію Савченко, кінорежисера Олега Сенцова та інших осіб. Однак депутат російської Держдуми Микола Ковальов сказав, що Росія вважатиме таке рішення Парламентської асамблеї (ПА) ОБСЄ “юридично нікчемним”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: